کد خبر: ۴۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۹ - ۱۵ آبان ۱۳۹۰

اسپيلبرگ سينماهاي اروپا را تسخير كرد

«ماجراهاي تن تن» كه از روز ‌٢١ دسامبر در سينماهاي آمريكا به ‌روي پرده خواهد رفت، تاكنون فروش ‌٦/٥٦ ميليون دلاري را از كشورهاي اروپايي به دست آورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جديدترين ساخته‌ي استيون اسپيلبرگ سينماهاي اروپا را تسخير كرد.

به گزارش انتخاب، فيلم «ماجراهاي تن تن؛ راز تك‌شاخ» ساخته‌ي استيون اسپيلبرگ در تعطيلات آخر هفته توانست در بيشتر كشورهاي اروپايي خوش بدرخشد.

«ماجراهاي تن تن» كه از روز ‌٢١ دسامبر در سينماهاي آمريكا به ‌روي پرده خواهد رفت، تاكنون فروش ‌٦/٥٦ ميليون دلاري را از كشورهاي اروپايي به دست آورده است.

اين فيلم كه هم ‌اكنون در ‌١٩ كشور اروپايي به ‌روي پرده رفته است، در فرانسه بيشترين استقبال را داشته و با فروش ‌٢١ ميليون دلار، بهترين ركورد فروش آغازين يك فيلم بدون دنباله را كسب كرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، در انگلستان نيز اين فيلم فروش ‌٨/١٠ ميليون دلار را به ثبت رساند و شهروندان اسپانيايي استقبال ‌٧/٦ ميليون دلاري از آن داشتند. آلمان، بلژيك و روسيه ديگر كشورهاي اروپايي بودند كه «ماجراهاي تن تن» در آنجا خوش درخشيده است.

فيلم به تهيه‌كنندگي «پيتر جكسون» و محصول كمپاني سوني از اوايل سال گذشته به شكل اقتباسي وارد مرحله توليد ‌شد و بازيگراني چون «جمي بل»، «دانيل كريك» و «اندي سرميكس» در آن نقش‌آفريني داشته‌اند. فيلم اسپيلبرگ هم‌اكنون در ‌‌٥١٢ سالن سينمايي انگليس در حال اكران است.

«رابرت رودات» كه براي فيلم‌نامه «نجات سرباز رايان» نامزد دريافت جايزه شد، نگارش فيلم‌نامه‌ «ماجراهاي تن تن» را بر عهده داشته است. داستان نسخه سينمايي «تن تن» به مبارزه گروهي از سربازان متحد به رهبري «كارل فرانكلين» مي‌پردازد كه به مقابله با تهاجم نيروهاي بيگانه مي‌پردازند. اسپيلبرگ درباره‌ فضاي اين فيلم گفته است، حوادث اين فيلم در يك دنياي واقعي با مردم تخيلي رخ مي‌دهد. اين فيلم از روز ‌‌٢١ دسامبر در سينماهاي آمريكا به‌روي پرده خواهد رفت.

اسپيلبرگ درباره‌ي فضاي «ماجراهاي تن تن» نيز گفته است، حوادث اين فيلم در يك دنياي واقعي با مردم تخيلي رخ مي‌دهد.

فيلم «آرواره‌ها» محصول ‌‌١٩٧٥ از موفق‌ترين و مهم‌ترين آثار كارنامه سينمايي اسپيلبرگ است.

«برخورد نزديك از نوع سوم» فيلم بعدي اسپيلبرگ بود كه براساس داستاني که خود او نوشته بود ساخته شد كه سفر موجودات فضايي به کره زمين را به تصوير كشيده است.

اسپيلبرگ در فيلم بعدي خود وارد دنياي خيالي شد و فيلم «ايندياناجونز و مهاجمين صندوقچه گمشده» را در سال ‌‌١٩٨١ ساخت. اين كارگردان نامدار يك سال بعد فيلمي درباره دنياي كودكان و افسانه‌هاي تخيلي و فضايي ساخت که توجه مخاطبين بزرگسالان را نيز به خود جلب كرد. «اي. تي» كه در زمان اكران پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينما شد و هم‌اكنون يكي از موفق‌ترين آثار اسپيلبرگ در زمينه تجاري محسوب مي‌شود. اين فيلم جايزه بهترين فيلم خارجي جوايز ديويد دوناتلو ايتاليا را در سال ‌‌١٩٨٣ كسب كرد.

فيلم بعدي اسپيلبرگ «رنگ ارغواني» بود كه در سال ‌‌١٩٨٥ ساخته شد.

اسپيلبرگ در سال ‌‌١٩٩٣ فيلم به‌يادمادني «پارك ژوراسيك» را با بهره‌گيري از جديدترين فناوري‌هاي جلوه‌هاي ويژه ساخت و پس از آن اثر علمي-تخيلي اما پرفروش «مايکل کرايتون» را به سينما آورد.

يكي از موفق‌ترين فيلم‌هاي كارنامه سينمايي اسپيبرگ بي‌شك فيلم «فهرست شيندلر» محصول ‌‌١٩٩٤ است. اين فيلم موفق شد در جوايز اسكار و جوايز بافتا عنوان بهترين فيلم و بهترين كارگرداني را كسب كند و در جوايز گلدن گلوب جايزه بهترين كارگرداني را براي اسپيلبرگ به‌همراه آورد.

در سال ‌‌١٩٩٨ بود كه اسپيلبرگ «نجات سرباز رايان» را به رخ اهالي سينما كشيد. اين فيلم جنگي درباره جنگ جهاني دوم و نبرد سربازان آمريکايي‌ با ژاپني‌ها بود كه هنر استفاده از تكنيك‌هاي جلوه‌هاي ويژه در آن بي‌نظير بود. اين فيلم براي دومين‌بار جايزه اسكار بهترين كارگرداني را براي اسپيلبرگ به‌همراه آورد و در جوايز گلدن گلوب نيز جايزه بهترين كارگرداني را گرفت.

«هوش مصنوعي» محصول ‌‌٢٠٠١، «گزارش اقليت» محصول ‌‌٢٠٠٢ و «ترمينال» محصول ‌‌٢٠٠٤ و «جنگ دنياها» محصول ‌‌٢٠٠٥ فيلم‌هاي بعدي اسپيلبرگ بودند.

در سال ‌‌٢٠٠٤ جايزه «آكي‌را كوروساوا» جشنواره توكيو را گرفت و در سال ‌‌٢٠٠٣ نام وي در تالار مشاهير هاليوود جا گرفت.
نظرات بینندگان