کد خبر: ۴۳۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۱ - ۱۶ آبان ۱۳۹۰

العالم: انقلابيون بحريني در عيد قربان سرکوب شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد انقلابیون بحرینی در عید قربان نیز زخمی و سرکوب شدند. به گزارش این شبکه، ده ها نفر بر اثر حمله نیروهای امنیتی رژیم بحرین به شرکت کنندگان در مراسم عزای علی حسن الدیهی پدر حسین الدیهی معاون دبیر کل جمعیت وفاق اسلامی بحرین زخمی در منطقه الدیه شدند.

به گزارش انتخاب، جمعیت الوفاق تاکید کرد سیاست مقامات امنیتی رژیم بحرین با گسترش تظاهرات مسالمت آمیز مردمی به شکست انجامیده است. زکریا جعویک گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود شرکت کنندگان در مراسم عزای علی حسن الدیهی در مراسم عید قربان با سرکوب شدید نیروهای آل خلیفه روبرو شدند.

پس از که نیروهای امنیتی رژیم بحرین حسن الدیهی را به شهادت رساند و به مراسم تشییع جنازه وی در زادگاهش در روز جمعه گذشته حمله کردند، این بار نیروهای رژیم مراسم یادبود و ختم وی را با پرتاب گاز اشک اور و گلوله های پلاستیکی هدف قرار دادند که باعث زخمی شدن ده ها نفر شد. شاهدان عینی تاکید کردند چندین کودک ، زن و افراد سالخورده در این حمله زخمی شدند و یکی از آنان این شیخ سالخورده است که به بیمارستان سلیمانیه روانه شد.

نیروهای امنیتی این بیمارستان را به پادگانی نظامی تبدیل کردند.

جنایتهای رژیم وجدان بسیاری از فعالان حقوق بشری را به حرکت درآورده است و این افراد نامه های متعددی به جامعه بین المللی و کشورهای عربی ارسال کردند تا این کشورها برای نجات ملت بحرین از این مصیبت های موجود دخالت کنند. ابراهیم علی العرادی فعال سیاسی بحرینی گفت ملت بحرین حتی در روز عید قربانی که روز شادی و خوشحالی است قربانی می دهد.

جهان نیز هیچ اقدامی نمی کند.

ملت بحرین تظاهرات مسالمت آمیز انجام می دهد ولی کشته،زخمی،بازداشت و تبعید می شود.

از کشورهای عربی و جامعه بین المللی می خواهیم به کمک ملت بحرین بشتابند. گزارشگر این شبکه تصریح کرد جمعیت الوفاق حمله وحشیانه نیروهای رژیم به مراسم شهید الدیهی را محکوم و تاکید کرد این اقدامات در تعارض با بدیهی ترین ارزش های انسانی است.

این گروه با رد بیانیه وزارت کشور مبنی بر مسلح بودن مشارکت کنندگان این مراسم تاکید کرد راه حل امنیتی رژیم هیچ سودی ندارد و این گزینه به شکست انجامیده است.

دادستانی کل بحرین دستور داد بیشتر افرادی که در مراسم تشییع جنازه شهید الدیهی حضور داشتند به اتهامات اغتشاش زندانی شوند.

نیروهای رژیم بحرین و شبه نظامیان مزدور تنها به سرکوب مردم در منطقه الدیه بسنده نکردند بلکه این نیروها در ورودیهای شهر ستره مستقر شدند و این شهر را محاصره کردند.

همچنین واحدهایی از ارتش بحرین و نیروهای سعودی در منطقه سنابس در نزدیکی پایتخت مستقر شدند
نظرات بینندگان