کد خبر: ۴۳۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۲۲ - ۱۶ آبان ۱۳۹۰

گلایه امام جمعه از تغییر ناگهانی استاندار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امام جمعه قزوین با تأکید براین که تغییرات پی در پی مسؤولان به ویژه استانداران آثار خوبی ندارد و بی‌ثباتی به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بی‌ثباتی در مدیریت سبب بروز مشکلات غیر قابل جبرانی خواهد شد که مسؤولان ارشد کشور باید به آن توجه کنند.


به گزارش رسا، آیت‌الله هادی باریک‌بین، نماینده ولی فقیه در قزوین امروز در خطبه های نماز عید سعید قربان در مرکز استان با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان، این عید را یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان معرفی کرد و گفت: از دیدگاه ائمه اطهار چهار عید فطر، قربان، غدیر و روز جمعه؛ اعیاد اصلی ما هستند.

وی به بیداری اسلامی در دنیا اشاره کرد و با بیان این که جهان امروز در حال دگرگونی است، خاطرنشان کرد: ملت های مسلمان به تأسی از انقلاب اسلامی ایران مدتی است که حرکت های آزادی خواهانه خود را علیه حکام دیکتاتور آغاز کرده اند.

امام جمعه قزوین با اشاره به این که قیام های مردمی منطقه حتی به کشورهای اروپایی به ویژه آمریکا نیز سرایت کرده است، بیان داشت: امروز همه کشورهای دنیا به دنبال تعیین سرنوشت خود با مشارکت مردم هستند.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران همه ملت های دنیا را بیدار کرد، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب مردمی توانست یک تحولی شگرف را در دنیا ایجاد کند که امروز تنها بخشی از تأثیرگذاری آن را در خاورمیانه و برخی کشورهای اروپایی شاهد هستیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری به قیام وال استریت در آمریکا اشاره کرد و با بیان این که امروز نظام های سرمایه داری با بحران فکری روبرو شده اند، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی سمبل حرکت آزادیخواهانه و ضد استکباری در دنیا است.

وی با بیان این که ملت ایران اسلامی از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب راه خود را انتخاب کردند و با قطع وابستگی به غرب و شرق خودباوری را در کشور نهادینه کردند، گفت: ملت ایران پس از گذشت سه دهه از عمر این انقلاب به کشوری مقتدر درعرصه بین المللی تبدیل شده است.

امام جمعه قزوین با اشاره به این که دشمنان این انقلاب در سه دهه اخیر از همه ابزارها برای براندازی این نظام دینی استفاده کردند، گفت: غربی ها در آخرین توطئه خود بر علیه ایران طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا را مطرح کردند و با این اقدام در پی تخریب ایران اسلامی در دنیا بودند که این طرح آنها با شکست مواجه شد.

وی با بیان این که ملت ایران اسلامی همواره با تمسک به حبل المتین و رهبری معظم انقلاب در برابر همه این توطئه های شوم ایستادگی کرده است، ادامه داد: دشمنان باید بدانند که ملت ولایت مدار ایران اسلامی هیچ گاه از آرمان های خود عقب نشینی نخواهند کرد.

آیت الله باریک بین در بخش دیگری ازسخنان خود از تغییر استاندار قزوین اظهار گلایه کرد و گفت: تغییر ناگهانی استاندار موجب تأسف بنده شد.

وی با اشاره به این که آقای عجم حدود یک سال است که به عنوان استاندار قزوین منصوب شده و بر کارها تسلط پیدا کرده بود، ادامه داد: انتصاب استاندار جدید در قزوین که از طریق رسانه ها اعلام شد مایه تأسف اینجانب شد.

امام جمعه قزوین با تأکید براین که تغییرات پی در پی مسؤولان به ویژه استانداران آثار خوبی ندارد و بی‌ثباتی به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بی‌ثباتی در مدیریت سبب بروز مشکلات غیر قابل جبرانی خواهد شد که مسؤولان ارشد کشور باید به آن توجه کنند.
نظرات بینندگان