arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۰ - ۰۶ آبان ۱۳۹۷

ماتیس در صدد رفع نگرانی اروپایی‌ها درباره پیمان ۱۹۸۷

وزیر دفاع آمریکا امروز (یک‌شنبه) اعلام کرد که واشنگتن در حال رایزنی با متحدان اروپایی خود درباره پیمان منع تسلیحات اتمی میان‌برد است زیرا کشورهای اروپایی نگران تصمیم واشنگتن در خروج از این پیمان هستند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ماتیس در صدد رفع نگرانی اروپایی‌ها درباره پیمان ۱۹۸۷

وزیر دفاع آمریکا امروز (یک‌شنبه) اعلام کرد که واشنگتن در حال رایزنی با متحدان اروپایی خود درباره پیمان منع تسلیحات اتمی میان‌برد است زیرا کشورهای اروپایی نگران تصمیم واشنگتن در خروج از این پیمان هستند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اعضای ناتو به آمریکا تأکید دارند که به جای خروج از این پیمان تلاش کند روسیه را به تبعیت و پایبندی به مفاد آن وادارد.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در جریان سفرش به پراگ به خبرنگاران گفت: ما در حال رایزنی با شرکای اروپایی خود هستیم. من یک روز قبل با همتای آلمانی‌ خود در این باره صحبت کردم. همان‌طور که گفتم، این رایزنی‌ها ادامه دارد.

وی قرار است با همتای خود از جمهوری چک و همچنین نخست‌وزیر این کشور در جریان سفر کوتاه خود به پراگ دیدار و گفت‌وگو کند.

ماتیس همچنین گفت که پس از آخرین نشست ناتو از همتایانش در این ائتلاف نظامی پرسیده آیا آنها ایده‌ای درباره چگونگی واداشتن روسیه به تبعیت از پیمان ۱۹۸۷ دارند یا خیر اما تاکنون هیچ یک از مقام‌های دفاعی اروپایی در این باره نظری نداده‌اند.

نظرات بینندگان