arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۰۰۳
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۵ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷

دادستان عربستان در استانبول اعتراف کرد: قتل خاشقجی از پیش برنامه ریزی شده بود

مولود چاووش وزیر خارجه ترکیه گفت که دادستان عربستان اعتراف کرده که قتل خاشقجی از پیش برنامه ریزی شده بود.یک مقام دادستانی ترکیه به الجزیره گفته است که نشست با دادستان سعودی درباره پرونده مرگ خاشقجی راضی کننده نبوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مولود چاووش وزیر خارجه ترکیه گفت که دادستان عربستان اعتراف کرده که قتل خاشقجی از پیش برنامه ریزی شده بود.

وی ضمن مهم خواندن سفر دادستان عربستان به ترکیه اظهار داشت که این سفر به درخواست ریاض انجام شده است.

چاووش اوغلو ابراز امیدواری کرد که این سفر برای هدر دادن وقت انجام نشده باشد.

در همین حال یک مقام دادستانی ترکیه به الجزیره گفته است که نشست هیئت ترکیه با دادستان عربستان درباره پرونده مرگ خاشقجی راضی کننده نبوده است.

وی افزود که دادستان کل عربستان توضیحاتی درباره ۱۸ متهم قتل خاشقجی ارائه نداده است.

سعود المعجب، دادستان کل عربستان که در چارچوب تحقیقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجی به همراه هیئتی به استانبول سفر کرده بود پس از دیدار با عرفان فیدان دادستان استانبول که حدود یک ساعت و ۱۵ پانزده دقیقه به طول انجامید از دادگاه خارج شد.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان، سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان روز شنبه ۲۰ اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌ شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد.

دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از "درگیری" با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری "فوت" کرده و ۱۸ شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

منبع : میزان

نظرات بینندگان