arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۱ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد:

داعش از مناطق تحت کنترل آمریکایی ها حمله می کند

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد با انتقاد از کشورهای غربی که کشتار مردم را در حملات ائتلاف آمریکایی نمی بینند، گفت: داعش هم از مناطق تحت کنترل آمریکایی ها به مردم حمله می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

داعش از مناطق تحت کنترل آمریکایی ها حمله می کندبشار الجعفری روز دوشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع وضعیت انسانی در سوریه برگزار شد، به توافق دولت این کشور با سازمان ملل برای ارسال کمک های انسان دوستانه به مناطق مختلف اشاره کرد.
وی افزود: این کمک ها به سرعت به دمشق بازگردانده شدند چرا که به موجب گزارش های واصله احتمال حملات قریب الوقوع داعش از مناطق تحت کنترل آمریکایی ها وجود داشت.
نماینده سوریه در سازمان ملل، حملات داعش و مانع شدن آنها از رسیدن کمک ها به مردم را عامل اصلی رنج شهروندان این مناطق دانست و ادامه داد: داعش از سویدا حمله کرده و 300 نفر را به قتل رسانده است. این تروریست ها به سویدا بر می گردند و برای حمله به رکبان آماده می شوند.
الجعفری ادامه داد: می خواهم فاش کنم که همزمان با نشست امروز، گروه موسوم به ائتلاف علیه منطقه الحجین در دیرالزور حمله کرد و در آن از فسفر سفید که ممنوعیت بین المللی دارد، استفاده کرده است. این حمله باعث مرگ کامل یک خانواده اعم از پدر، مادر و فرزندان شده است.
وی اضافه کرد: پس از نشست 24 اکتبر شورای امنیت سازمان ملل، تروریست های مستقر در ادلب 40 موشک به سوی حلب شلیک کردند که در نتیجه آن ده ها نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد با یادآوری بمباران 17 سپتامبر ائتلاف آمریکایی به بخشی از دیرالزور که منجر به کشته شدن دها نفر شده بود، اظهار کرد: همه این ها باید زیر ذره بین کشورهای غربی قرار گیرد که درباره وضعیت بشر دوستانه کشور من صحبت می کنند.

نظرات بینندگان