arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷

فرمانده نیروی انتظامی در شلمچه: یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار زائر ایرانی به زیارت اربعین رفتند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تاکنون از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران بالغ‌بر یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ایرانی و حدود ۱۵۰هزار نفر اتباع خارجی عبور کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده نیروی انتظامی در شلمچه: یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار زائر ایرانی به زیارت اربعین رفتندسردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از روند تردد زائران در شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توفیقی شد تا امشب بازدیدی از مرز شلمچه داشته باشیم، به حمدالله همه‌چیز برای تردد زائران اربعین مهیا است.

وی با اشاره به بازدیدی که امشب از مرز شلمچه انجام شد، بیان کرد: آمادگی کامل همه همکاران و متصدیان را در پایانه مرزی شلمچه مشاهده کردیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: پروسه بازگشت زائران آغازشده و استقبال خوبی هم از ایشان به وجود آمده است.

اشتری با تأکید بر این موضوع که موکب‌ها تا پایان پروسه برگشت تمامی زائران برپا خواهند بود، یادآور شد: همکاران ما در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران تا پایان حضور زائران حاضر بوده و در خدمت ایشان خواهند بود.

وی با توصیه به زائرانی که در حال برگشت از زیارت عتبات عالیات هستند، عنوان کرد: زائران برای برگشت به شهرهای خود تعجیل نکنند و اگر خسته هستند در مواکب استراحت کنند و باحالت خستگی و خواب‌آلودگی رانندگی نکنند، همچنین در بین راه همکاران من در پلیس‌راه در خدمت رانندگان  و زائران نیز خواهند بود و از آن تقاضا می‌کنم حتماً به توصیه‌های پلیس توجه کنند.

فرمانده ناجا بابیان اینکه همه‌چیز مهیاست تا زائران به شهرهای خود بازگردند، گفت: تاکنون از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران بالغ‌بر یک‌میلیون و 800 هزار نفر ایرانی و حدود 150هزار نفر اتباع خارجی عبور کرده‌اند.

اشتری با اشاره به بازگشت حدود 500 هزار نفر از زائران به میهن اسلامی، عنوان کرد: این روند برگشت ادامه خواهد داشت و از فردا شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی افزود: جا دارد تا از مردم عزیز استان خوزستان و شهرهای خرمشهر، آبادان، بستان و سوسنگرد و مردم مهران به خاطر  میهمان‌نوازی و همکاری بسیار خوبی که با زائران و پلیس داشتند، تشکر کنم.

اشتری با اشاره اینکه درهرصورت در خدمت زائران اربعین خواهیم بود، گفت: از همکاران خدوم ما که حدود یک ماه است در این سه مرز حاضر هستند، همچنین پلیس و متصدیان عراقی که همکاری خوبی را با پلیس ایران داشتند تشکر می‌کنم.

وی اعلام کرد: امیدواریم که همه ما بتوانیم وظیفه خود را در قبال این زائران انجام داده باشیم و در صواب پیاده‌روی که زائران انجام داده‌اند، شریک باشیم.

فرمانده ناجا در پایان از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌ها و معاونت اجتماعی ناجا در انعکاس اخبار اربعین تشکر کرد.

نظرات بینندگان