arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۳ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷

خبرگزاری فرانسه: دونالد ترامپ بعد از حادثه تروریستی عازم «پیتسبورگ» می‌شود،

در حالی که رئیس جمهور آمریکا قرار است بعد از حادثه تروریستی در پیتسبورگ، عازم این شهر شود که برخی اهالی پیتسبورگ در نامه‌ای سرگشاده به شدت از سیاست‌های «دونالد ترامپ» انتقاد کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبرگزاری فرانسه: دونالد ترامپ بعد از حادثه تروریستی عازم «پیتسبورگ» می‌شود،کاخ سفید دوشنبه شب از سفر رئیس جمهور آمریکا به پیتسبورگ، شهری که  دو روز قبل در آن یک حادثه تروریستی اتفاق افتاد، خبر داد.

«خبرگزاری فرانسه» در این زمینه نوشت: کاخ سفید اعلام کرده است «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا فردا سه‌شنبه عازم شهر  پیتسبورگ می‌شود.

ترامپ در حالی قرار است فردا عازم این شهر شود که بیش از 34 هزار نفر از اهالی این شهر در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشتند، «از شما استقبال نمی‌شود.»

  به نوشته وبگاه «فوروارد» در این نامه که به امضای بیش از 34 هزار نفر رسیده، نام 11 نفر از مقام‌های ارشد این شهر نیز مشاهده می شود.

 در بخشی از این نامه آمده است: «سخنان و سیاست‌های شما در سه سال گذشته به تقویت فزاینده موضع جنبش ملی گرایانه سفید پوستان منجر شده است.»

در این نامه تاکید شده که رئیس جمهور آمریکا باید هدف قرار دادن اقلیت‌های مذهبی چون مسلمانان  و یهودیان و نیز تبعیض علیه رنگین پوستان را متوقف سازد.

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به این حادثه و ابراز تاسف ، مدعی شد آنچه در پیتسبورگ رخ داده، ربط چندانی به قوانین مربوط به حمل سلاح ندارد بلکه کنیسه هدف قرار گرفته می‌باید از محافظین مسلح برخودار می‌بود.

در جریان تیراندازی روز شنبه در نزدیک یک کنیسه در  شهر پیتسبورگ، توسط یک فرد مخالف پناهجویان، دستکم 11 نفر کشته و شماری نیز مجروح شدند.

نظرات بینندگان