arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۱۱۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۰۸ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷

هند مرکز فرماندهی ارتش پاکستان را هدف قرار داد

مقامات نظامی هند روز سه شنبه اعلام کردند که ارتش این کشور در پاسخ به بمباران منطقه 'پونچ و جلاس' در ایالت جامو و کشمیر توسط پاکستان، مرکز فرماندهی ارتش پاکستان در منطقه کشمیر تحت کنترل اسلام آباد را هدف قرار داده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مقامات نظامی هند روز سه شنبه اعلام کردند که ارتش این کشور در پاسخ به بمباران منطقه 'پونچ و جلاس' در ایالت جامو و کشمیر توسط پاکستان، مرکز فرماندهی ارتش پاکستان در منطقه کشمیر تحت کنترل اسلام آباد را هدف قرار داده اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'اکونومیک تایمز' روز سه شنبه در گزارشی نوشت، ارتش پاکستان هفته گذشته یک مقر فرماندهی و چند مرکز نظامی ارتش هند در منطقه پونچ را با استفاده از خمپاره بمباران کرده بود.
یک مقام نظامی هند توضیح داد: در پاسخ به اقدام پاکستان، ارتش هند مرکز فرماندهی این کشور در کشمیر تحت حاکمیت پاکستان را مورد هدف قرار دادند. به گفته شاهدان عینی، به این مرکز آسیب زیادی رسیده است. چندین تصویر از محل برخورد خمپاره های هند منتشر شده است که اظهارات شاهدان را تایید می کنند.
وی افزود: ارتش هند با وجود اقدامات تحریک آمیز فراوان از سوی پاکستان، بردباری زیادی از خود نشان داده است. ارتش هند سعی کرده است تا مناطق غیر نظامی در نزدیکی مرز ها و خط واقعی کنترل آسیب نبینند. پس از 'حمله محدود هند' علیه اهداف شبه نظامی در خاک پاکستان، فشار بر ارتش این کشور از طریق هدف گیری دقیق و فعال حفظ شده است.
مقامات هندی ادعا کرده اند که در سال 2017 بیش از 138 پرسنل نظامی پاکستانی در تیراندازی ارتش هند در منطقه کشمیر کشته شده اند. اما این تعداد در سال 2018، پس از درخواست ارتش پاکستان برای آتش بس، کاهش یافته است.
حمله محدود سال 2016 هند به پایگاه های شبه نظامیان در چهار نقطه از خاک پاکستان جهت انتقام کشته شدن 19 سرباز هندی در حمله تروریستی به پایگاه ارتش در شهر اوری واقع در ایالت جامو و کشمیر انجام شد.
به گفته مقامات دفاعی هند در این حمله بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستان کشته شده اند.
بیپین راوات فرمانده ارتش هند در ماه جاری اعلام کرد که هند باید به اقدامات پاکستان با قدرت پاسخ دهد. فرمانده ارتش هند در واکنش به کشته شدن این سرباز هندی اعلام کرد که زمان آن رسیده است تا هند یک حمله محدود دیگر علیه پاکستان انجام دهد و با اسلام آباد رفتاری مشابه با این کشور داشته باشد.
هند و پاکستان در سال 2003 میلادی توافق آتش بس در مرزهای جامو وکشمیر را امضا کردند.
هر دو کشور هند و پاکستان مسئول نقض مکرر آتش بس میان دو کشور در امتداد خط واقعی کنترل در کشمیر هستند.
تنش میان هند و پاکستان از دو سال گذشته به علت خشونت های کشمیر و حمله شبه نظامیان به پایگاه ارتش در شمال هند افزایش یافت.
هند پاکستان را حامی تروریسم و گروه های شبه نظامی ضد هند می داند، اما پاکستان همواره نقش خود را در حملات تروریستی علیه هند رد کرده است.
از سوی دیگر پاکستان هند را به ایجاد ناآرامی در استان بلوچستان این کشور متهم کرده است.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قراردارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی ازعلل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947میلادی تاکنون است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
0
0
بهتر است کشمیر کشور آزاد اعلام شود،تا اختلاف هند و پاکستان تمام شود.
نظرات بینندگان