arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۰۹ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷

اعزام سربازان آمریکایی به مرز مکزیک برای مقابله با کاروان مهاجران

وزارت دفاع آمریکا ۵۲۰۰ نظامی را برای مقابله با ورود کاروان مهاجران آمریکای لاتین به مرزهای جنوب غربی این کشور با مکزیک عازم می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت دفاع آمریکا ۵۲۰۰ نظامی را برای مقابله با ورود کاروان مهاجران آمریکای لاتین به مرزهای جنوب غربی این کشور با مکزیک عازم می‌کند.

به گزارش ایسنا، کاروانی متشکل از هزاران مهاجر از کشورهای آمریکای لاتین به سوی آمریکا در حرکت است. تیرانس اوشوگنیسی، رئیس فرماندهی شمالی در ارتش آمریکا اظهار داشت: ظرف‌ روزهای آتی بیش از ۵۲۰۰ سرباز تا دندان مسلح در مرزهای جنوب غربی مستقر می‌شوند.

وی تصریح کرد: این نیروها بر تامین امنیت مرزها در گذرگاه‌های مرزی و مناطق اطراف آنها تمرکز خواهند داشت و تیم‌های مهندسی اقدام به ایجاد دیوارهای موقت می‌کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به کاروان مهاجران هشدار داده که ارتش آمریکا در مرز منتظر آنهاست. ترامپ در ماه آوریل هم ۲۱۰۰ نظامی را به مرز مکزیک فرستاده بود.

با اعزام نیروهای نظامی جدید، تعداد نظامیان مستقر در مرز مکزیک بیشتر از سربازان آمریکایی در سوریه و عراق خواهد بود.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، کاروان مهاجرانی که با پای پیاده عازم آمریکا هستند، در فاصله ۱۶۰۰ کیلومتری این کشور هستند و به گفته رئیس سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، هفته‌ها طول می‌کشد تا با عبور از مکزیک به مرز این کشور برسند.

این مهاجران می‌گویند، قصد دارند در آمریکا درخواست پناهندگی بدهند اما ترامپ می‌گوید بخش بزرگی از این افراد از اعضای گروه‌های تبهکار هستند و جایی در کشورش ندارند.

ترامپ دوشنبه در توئیتر نوشت: تعداد زیادی از اعضای گروه‌های تبهکار و آدم‌های خیلی بد همراه با کاروان بزرگی هستند که به سوی مرز جنوبی ما در حرکت است. لطفا برگردید. به شما اجازه ورود به آمریکا داده نمی‌شود مگر اینکه به طور قانونی اقدام کنید. این حرکت حمله به کشور ماست و ارتش ما منتظر شماست.

انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا حدود یک هفته دیگر در ششم نوامبر برگزار می‌شود و به گفته تحلیلگران، ترامپ با تاکید بر مقابله شدید با مهاجران غیرقانونی، سعی دارد رای بیشتری را برای جمهوری خواهان جمع آوری کند.

طبق معاهدات بین‌المللی دولت آمریکا موظف است درخواست پناهندگی مهاجران را بررسی کند.

افرادی که از ترس جان خانه و کشورشان را ترک کرده‌اند، طبق قوانین بین‌المللی پناهنده حساب می‌شوند اما افرادی که دچار مشکلات شدید اقتصادی و معیشتی هستند، شامل معیارهای دریافت پناهندگی نیستند.

پیش از این هم باراک اوباما و جورج بوش، روسای جمهوری پیشین آمریکا برای مقابله با مهاجران ارتش را به مرزها فرستاده بودند.

نظرات بینندگان