arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۱۴۲
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷

زلزله ۶.۲ ریشتری در نیوزلند / جلسه پارلمان به حالت تعلیق درآمد / هشداری برای سونامی وجود ندارد

وقوع زلزله قدرتمندی به بزرگی ۶.۲ ریشتر در نیوزلند، جلسه امروز پارلمان این کشور را متوقف کرده است. هنوز هیچ گزارشی از خسارات یا تلفات این زلزله داده نشده است. مرکز این زمین لرزه در منطقه «کینگ» در مرکز نیوزلند بوده است و به گفته مقام‌های استرالیایی هیچ هشداری برای وقوع سونامی وجود ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وقوع زلزله قدرتمندی به بزرگی ۶.۲ ریشتر در نیوزلند، جلسه امروز پارلمان این کشور را متوقف کرده است.

به گزارش فارس، زلزله‌ای به بزرگی ۶.۲ در مقیاس ریشتر نیوزلند را به لرزه درآورد و بیشتر در مناطق مرکزی این کشور احساس شد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، این زلزله که امروز (سه‌شنبه) روی داد، جلسه پارلمان نیوزلند را به حالت تعلیق درآورد. هنوز هیچ گزارشی از خسارات یا تلفات این زلزله داده نشده است.

افرادی که در مرکز نیوزلند زلزله را بیشتر از دیگران احساس کرده‌اند، می‌گویند خانه‌هایشان تکان‌های شدید خورد و تابلو‌ها از روی دیوار‌ها به زمین افتاد.

«جاسیندا آردن» نخست وزیر نیوزلند در توییتی وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری را اعلام کرد و از مردم خواست از حال افراد نزدیک خود با خبر شوند.

مرکز این زمین لرزه در منطقه «کینگ» در مرکز نیوزلند بوده است و به گفته مقام‌های استرالیایی هیچ هشداری برای وقوع سونامی وجود ندارد.

مرکز مانیتورینگ زمین لرزه در نیوزلند اعلام کرده است، زلزله امروز در سراسر این کشور احساس شد و مدت طولانی ادامه داشت. این مرکز به مردم هشدار داد از آنجایی که انتظار می‌رود، پس‌لرزه‌های متعدد وجود داشته باشد، مراقب باشند.

نظرات بینندگان