arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۱۴۸
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷

ریانووستی: نتانیاهو به دنبال دیدار با پوتین در پاریس است

برخی از رسانه‌های روسیه اعلام کرده اند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از علاقه مندی خود به دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه مراسم گرامیداشت پایان جنگ جهانی اول در فرانسه خبر داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برخی از رسانه‌های روسیه اعلام کرده اند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از علاقه مندی خود به دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه مراسم گرامیداشت پایان جنگ جهانی اول در فرانسه خبر داده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از یک مقام این رژیم با اعلام این خبر افزود: بنیامین نتانیاهو می‌خواهد برای هماهنگی درخصوص اقدامات نظامی آتی اسرائیل در سوریه با ولادیمیر پوتین دیدار کند.
رسانه روسی نوشت: مساله ادامه همکاری روسیه و اسراییل که مقام‌های اسراییلی آن را ضامن اقدامات آزاد در کشور همسایه خود سوریه می‌بینند پس از سرنگونی هواپیمای نظامی ایل-۲۰ روسیه در دریای مدیترانه اهمیت فراوانی یافته است.
روس‌ها دلیل سقوط هواپیما خود را اقدامات تحریک آمیز و عمدی جنگنده‌های اسراییلی می‌دانند که باعث شد سامانه پدافند موشکی سوریه به اشتباه هواپیمای تجسسی روسیه را هدف بگیرد.
این مقام صهیونیست که نامی از وی در خبر برده نشد، افزود: هنوز روس‌ها پاسخی به درخواست ما نداده اند با این وجود شانس زیادی برای دیدار نتانیاهو با پوتین در پاریس وجود دارد.
رئیس جمهوری روسیه روز ۱۱ ماه نوامبر (۲۰ آبان) در مراسم یکصدمین سالگرد پایان جنگ اول جهانی در پاریس شرکت خواهد کرد و طبق اطلاعاتی که کرملین منتشر کرده، پوتین قرار است در سفر به پاریس با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز دیدار و گفت: وگو داشته باشد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز هفته گذشته از توافق با کرملین برای دیدار با پوتین در آینده نزدیک خبر داده بود.
دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسش خبرنگاران در خصوص زمان دیدار پوتین با نتانیاهو گفته بود هنوز زمان مشخصی تعیین نشده است.
رئیس جمهوری روسیه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از سرنگونی هواپیمای ایل-۲۰ در دریای مدیترانه که ۱۵ نظامی روس در آن کشته شدند، چند بار تلفنی گفت: وگو کردند، اما با وجود درخواست نتانیاهو دیداری نداشتند.

نظرات بینندگان