arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۲ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷

ترامپ: برای مهاجران "شهرک‌های چادری" برپا می‌کنیم

رئیس جمهوری آمریکا گفت که در حال برنامه ریزی جهت ساخت کمپی برای هزاران مهاجر آمریکای لاتین است که از طریق مکزیک وارد آمریکا می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس جمهوری آمریکا گفت که در حال برنامه ریزی جهت ساخت کمپی برای هزاران مهاجر آمریکای لاتین است که از طریق مکزیک وارد آمریکا می‌شوند.

به گزارش ایسنا، این خبر در حالی از سوی دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز مطرح شد که پنتاگون اعلام کرده که ۵۲۰۰ سرباز مشغول به خدمت را به منظور تقویت امنیت در ارتباط با این موضوع مستقر می‌کند.

ترامپ در هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا لفاظی‌های تندش علیه موضوع مهاجرت را تشدید کرده است.

وی در این مصاحبه خاطرنشان کرد: اگر آنها درخواست پناهندگی بدهند ما قرار است تا زمانی که دادگاهی آنها انجام گیرد آنها را درحالت بازداشت نگه داریم. ما آنها را نگه خواهیم داشت و برای منظور شهرک‌های چادری (کمپ آوارگان) در کل محل خواهیم ساخت.

ترامپ گفت: قرار نیست ساختمان بسازیم و صدها میلیون دلار برای آن هزینه کنیم. ما قرار است چادر برای آنها برپا کنیم، چادرهایی که خیلی خوب خواهند بود و آنها در این مدت انتظار خواهند کشید و اگر پناهندگی دریافت نکنند از اینجا بیرون خواهند رفت.

او اضافه کرد، پناهجویان در مدتی که درخواست‌ها و ادعاهایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد در بازداشت خواهند بود و به گفته او این حرکت جلوی آمدن متقاضیان بیشتر به آمریکا را می‌گیرد.

ترامپ تصریح کرد: اگر بخواهند منتظر بمانند، آنها دیگر پناهندگی دریافت نخواهند کرد. شما این را می‌دانید. مشکل این است که مقام‌های آمریکا آنها را در داخل کشور آزاد می‌کنند و بعد از آن است که برای آنها دادگاه برپا می‌کنند و سه سال بعد هم دیگر هیچ کس در محاکمه حاضر نمی‌شود.

وی افزود: اما ما بر عکس اوباما و روسای جمهوری دیگر قرار است این افراد را گرفته و در بازداشت قرار دهیم و آنها برای این موضوع انتظار بکشند.

ترامپ تصریح کرد: وقتی این افراد بفهمند که این اتفاق قرار است بیفتد بعدا می‌بینید که چقدر تعداد کسانی که به آمریکا می‌آیند کمتر خواهد شد.

انتظار می‌رود که ترامپ در روزهای باقی مانده تا برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا ۱۱ تجمع انتخاباتی برگزار کند.

نظرات بینندگان