کد خبر: ۴۳۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۶ - ۱۷ آبان ۱۳۹۰

احمدی نژاد بودجه اتمی ایران را اعلام کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


احمدي‌نژاد گفت: چندي پيش ديداري با برخي از سرمايه‌داران آمريكايي داشتم. آنها از من درباره‌ي علت به بن‌بست رسيدن خودشان مي‌پرسيدند كه من در جواب گفتم شما سود خود را در غارت ديگران مي‌بينيد و روزي خود را در بدبخت كردن ديگران جست‌وجو مي‌كنيد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، رييس‌جمهور با انتقاد ازعملكرد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و اخباري كه پيرامون گزارش اين آژانس درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي صلح آميز كشورمان منتشر شده، گفت: متاسفم كسي را در آژانس قرار داده‌اند كه از خود اختياري ندارد و چهار تا كاغذ به او مي‌دهند كه آن را به نام گزارش آژانس منتشر كند.

محمود احمدي‌نژاد در همايش طرح نهضت ملي حفظ قرآن كريم توسط دانش‌آموزان و فرهنگيان، با انتقاد از سياست‌هاي خصمانه‌ي آمريكا عليه كشورمان يادآور شد: استكبار جهاني سوابق طولاني در ظلم و جنايت و تحقير انسان‌ها دارد و اجازه‌ي شكوفايي استعدادهاي انسان را نمي‌دهد.

وي خاطرنشان كرد: امروز دولت آمريكا در راس استكبار است. دولتي كه با گستاخي و پررويي 5 هزار بمب اتم دارد، آن‌وقت ايران را متهم مي‌كند كه به دنبال بمب است. ما جواب آنها را نمي‌دهيم؛ چرا كه پاسخ روشن است و آنها چشم خود را بر حقيقت و انديشه بسته‌اند و سعادت خود را در نابودي ديگران مي‌بينند.

احمدي‌نژاد افزود: چندي پيش ديداري با برخي از سرمايه‌داران آمريكايي داشتم. آنها از من درباره‌ي علت به بن‌بست رسيدن خودشان مي‌پرسيدند كه من در جواب گفتم شما سود خود را در غارت ديگران مي‌بينيد و روزي خود را در بدبخت كردن ديگران جست‌وجو مي‌كنيد.

رييس جمهور همچنين تصريح كرد: كل بودجه‌ي انرژي اتمي ايران 250 ميليون دلار است؛ در حالي كه اوباما تنها 81 ميليارد دلار براي بهسازي بمب‌هاي اتم آمريكا هزينه كرد، آن‌وقت ايران را خطرناك مي‌نامند. ما اگر بخواهيم حال آمريكا را بگيريم از چنين سلاح‌هايي استفاده نمي‌كنيم و برخورد ما سخت‌افزاري نيست، بلكه با فكر و انديشه در مقابل آنها مي‌ايستيم. ملت ما حرفي مي‌زند كه كارمندان كاخ سفيد مي‌گويند.

رييس‌جمهور در ادامه با انتقاد از آژانس بين المللي انرژي اتمي گفت: چيزي به نام آژانس درست كرده‌اند و مي‌خواهند با چنين كارهايي دنيا را اداره كنند. اگر آژانس واقعا به دنبال حقايق است، چرا درباره‌ي فعاليت‌هاي نظامي آمريكا و دوستانش گزارش نمي‌دهد؟ اساس كار آنها بر ظلم و بي‌عدالتي و تضييع حقوق انسان‌هاست. آن‌وقت ديگران را به نقض حقوق بشر و بي‌عدالتي متهم مي‌كنند. مشكل خودشان هستند، اما مي‌خواهند با دخالت در امور ديگران اين مساله را بپوشانند.

احمدي‌نژاد افزود: من متاسفم كسي را در آژانس قرار داده‌اند كه از خود اختياري ندارد و چهار تا كاغذ به او مي‌دهند كه آن را به نام گزارش آژانس منتشر كند؛ چرا آژانس درباره‌ي هزار پايگاه آمريكا كه عامل ناامني در بسياري از كشورهاست، گزارش منتشر نمي‌كند؟ براي اوباما متاسفم كاري كرد كه ملت‌ها وقتي نام رييس‌جمهور آمريكا را مي‌شنوند، بالا مي‌آورند. او مي‌گفت كه سياست‌ها را عوض مي‌كند، اما چه زود خود را نشان داد. او نمي‌داند كه هركس عليه ملت ما فعاليت كند، پشيمان مي‌شود. چرا حرفي را مي‌زنند كه به آن فكر هم نكرده‌اند؟

وي در ادامه با انتقاد از مديريت جهاني اظهار كرد: با اين روش نمي‌توان حتي يك طويله را اداره كرد و همين دليل است كه مردم جهان اعتراض مي‌كنند و اين مديريت را پس مي‌زنند. شما بايد خجالت بكشيد و از اين كارها دست برداريد.

رييس‌جمهور افزود: تجربه نشان داده است كه اگر به ملت ما احترام بگذاريد، ملت ما هم ممكن است گذشته‌هاي شما را ببخشد، اما اگر از موضع بي‌ادبي و قلدري وارد شويد، جواب ما همان است كه قبلا داده‌ايم.

وي تاكيد كرد: اگر رويتان را زياد كنيد، جواب ملت ايران پشيمان‌كننده خواهد بود. امروز اگر مشكل اقتصاد داريد به خاطر اين است كه عده‌ي قليلي ملت‌ها را مي‌چاپند، اما بدانيد اين دوره تمام شده است و ملت‌ها بيدار شده‌اند و جلوي شما خواهند ايستاد.

وي در ادامه خطاب به دشمنان ايران گفت: يكي از دلايلي كه امروز دچار مشكل شده‌ايد، اين است كه به ملت ما فشار آورده‌ايد و بدانيد كه ايران در قلب ملت‌هاي آزاده‌ي جهان جاي دارد. ايران يك فرهنگ و يك فطرت پاك است و شما دست از دشمني با اين ملت برداريد و بدانيد كه دولت و ملت ايران از راهي كه آغاز كرده است، يك قدم عقب نمي‌شنيند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين در اين مراسم با تاكيد بر حركت در مسير قرآن و اهل بيت گفت: بايد فعاليت‌هاي قرآني طوري باشد كه ما را به سمت اهل بيت و امامان معصوم هدايت كند و الا همين قرآن بدون اهل بيت، انسان را به سمت ضلالت مي‌برد.

وي از مسوولان اين نهضت خواست كه از همه‌ي ظرفيت‌ها بهره ببرند و از همه‌ي حافظان و قاريان قرآن در نهضت خود استفاده كنند.

رييس جمهور ادامه داد: ما در اين زمينه محدوديتي نداريم و دعا كنيد، انشاءالله خزانه‌ي دولت پرپول باشد و بتوانيم بودجه‌هاي لازم را در اختيار شما قرار دهيم.

رييس‌جمهور هم‌چنين تاكيد كرد: بايد به جايي برسيم كه همه‌ي معلمان و مديران آموزش و پرورش مربي قرآن شوند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين از مسوولان اين نهضت خواست كه برنامه‌هايشان در آموزش‌هاي قرآني جذاب باشد و دانش‌آموزان از آن استقبال كنند.
نظرات بینندگان