arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۱ - ۱۰ آبان ۱۳۹۷

انصارالله:آمریکا برای پایان جنگ یمن فروش سلاح به عربستان را متوقف کند

سخنگوی جنبش انصارالله یمن از آمریکا خواست درصورت جدی بودن برای پایان جنگ و درگیری ها در یمن، قراردادهای فروش سلاح و ارایه کمک های لجستیکی و اطلاعاتی خود به ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان را متوقف کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انصارالله:آمریکا برای پایان جنگ یمن فروش سلاح به عربستان را متوقف کندمحمد عبدالسلام' گفت که اگر آمریکا برای توقف جنگ یمن جدی است باید در این زمینه گام های ملموس و عملی بردارد.
وی با اشاره به درخواست اخیر آمریکا برای توقف جنگ یمن با وجود نقش این کشور در حمایت از متجاوزان و نشان دادن چراغ سبز به ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان برای آغاز جنگی خانمان سوز علیه یمن و کشتار مردم بی دفاع این کشور افزود: آنچه در عمل شاهد هستیم مغایر صلح واقعی است که ملت یمن آن را دنبال می کند.
عبدالسلام گفت که ما اهل تعامل جدی با هرگونه اقدام عملی و نیز مخالف درخواست های صوری هستیم که معمولا برای زمان انتخابات مطرح می شود.
وی خاطرنشان کرد که هر زمان آمریکا به خواسته های ما پاسخ مثبت دهد درخواست ها موثر خواهد بود. 
سخنگوی جنبش انصارالله خاطرنشان کرد که متحدان آمریکا به تلاش برای بسیج نیرو و ایجاد تنش و درگیری نظامی در ساحل غربی و دیگر جبهه های نبرد ادامه می دهند. 
وی درعین حال تاکید کرد که ملت، ارتش و کمیته های مردمی یمن برای مقابله با هرگونه تنش آماده است.
وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته از طرف های درگیر در یمن خواست هرچه سریع تر به جنگ پایان دهند و برای توقف درگیری هایی که از سه سال و نیم پیش ادامه دارد، به میز مذاکره بازگردند.
'مایک پمپئو ' در بیانیه‌ای اعلام کرد که عربستان باید بمباران مناطق مسکونی یمن را پایان داده و از سوی مقابل نیز حوثی‌ها (جنبش انصارالله) حملات موشکی و پهپادی خود به عربستان و امارات را متوقف کنند.
این گفته‌های وزیر خارجه آمریکا درحالی مطرح می‌شود که پیش از این مارتین گریفیت فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یمن ابراز امیدواری کرده بود که تا پایان ماه نوامبر مذاکرات برای پایان یافتن جنگ به سرانجام برسد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است. 

نظرات بینندگان