arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۷۵۴
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۸ - ۱۱ آبان ۱۳۹۷

تلاش ۴ کشور اروپایی برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰

مسئولان ارشد چهار کشور بلغارستان، رومانی، یونان و صربستان در روز‌های اخیر در نشستی به میزبانی شهر وارنا جمع شده‌اند و در حال گفتگو درخصوص مسائل مختلف هستند. یکی از مسائل مطرح شده در این نشست، ایده میزبانی مشترک جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۳۰ است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چهار کشور شرق اروپا به دنبال میزبانی مشترک مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ هستند.

به گزارش تسنیم، مسئولان ارشد چهار کشور بلغارستان، رومانی، یونان و صربستان در روز‌های اخیر در نشستی به میزبانی شهر وارنا جمع شده‌اند و در حال گفتگو درخصوص مسائل مختلف هستند. یکی از مسائل مطرح شده در این نشست، ایده میزبانی مشترک جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۳۰ است.

«وویکو بوریسوف» نخست وزیر بلغارستان اعلام کرده که این چهار کشور می‌توانند میزبانی مشترک بزرگترین رویداد فوتبال را بر عهده بگیرند. بوریسوف در این نشست میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان در رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان را مثال زده و آن را نمونه بسیار خوبی برای میزبانی‌های مشترک عنوان کرده است.

این تنها ایده میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ نیست، بلکه تعدادی از کشور‌های قاره‌های دیگر نیز به دنبال این موضوع هستند. در این باره باید میزبانی مشترک چهار کشور منطقه بریتانیا، همچنین آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه با یکدیگر و نیز مراکش در کنار الجزایر و تونس اشاره کرد.

به گزارش تسنیم جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر و جام جهانی ۲۰۲۶ به صورت مشترک در سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان