کد خبر: ۴۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۲ - ۱۸ آبان ۱۳۹۰

سروری: اسرائیل را به جهنمی از آتش تبدیل خواهیم کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گزارش آمانو فاقد ارزش قانونی و حقوقی است، تأکید کرد که اگر اسرائیلی‌ها حماقت کنند، سرزمین‌های اشغالی را به جهنمی از آتش تبدیل خواهیم کرد.

پرویز سروری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار گزارش جدید آمانو از فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: از پیش این انتظار می‌رفت که با توجه به مواضع روزهای اخیر آمریکایی‌ها این گزارش ضد ایرانی باشد.

وی افزود: مواضع اخیر آمریکا و غرب در رابطه با گزارشی که هنوز منتشر نشده بود، نشان داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کاملاً هماهنگ با آمریکا گزارش جدید علیه ایران را تهیه کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را آمریکا تهیه کرده و آمانو فقط آن را منتشر کرده است، اظهار داشت: چرا آمریکا قبل از انتشار گزارش آژانس از مفاد آن مطلع بود، این نشان می‌دهد که آژانس همگام با آمریکایی‌ها گزارش جدید ضد ایرانی را تهیه کرده است.

سروری به آژانس بین المللی انرژی اتمی توصیه کرد که نباید مانند رسانه‌ها عمل کرده و مطالب ادعایی رسانه‌ها را به عنوان اسناد و مورد استناد خود محسوب و بر اساس آن گزارش تهیه کند.

به گفته وی آژانس انرژی اتمی در طول سالیان گذشته همواره پس از بازرسی و نظارت گسترده بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همواره تاکید بر صلح آمیز بودن این فعالیت‌ها داشته است، اما امروز چطور شده که پس از انتشار گزارش‌های متعدد از روند صلح‌آمیز فعالیت هسته‌ای ایران، آژانس انرژی اتمی به یکباره فعالیت‌های ایران را غیر صلح‌آمیز اعلام می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با ذکر این نکته که گزارش آمانو فاقد ارزش قانونی و حقوقی است، اضافه کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارش جدید خود در واقع دست به یک انتحار بزرگ زده است؛ نهادی که باید محل رفت و آمد کارشناسان برای وصول حقیقت باشد، امروز گزارشی سیاسی را تهیه و منتشر کرده است.

سروری همچنین تأکید کرد: ما دلیل سیاسی و ضد ایرانی بودن گزارش جدید آژانس را می‌دانیم، آمریکایی‌ها به پایان راه نزدیک شده و همه منافع خود را از دست داده‌اند و قیام وال استریت نیز به شدت سران کاخ سفید را تهدید می‌کند از این رو آنها برای خروج از فشارهای شدید اقتصادی و سیاسی با طراحی گزارشی دروغین قصد دارند که فضای ضد آمریکایی شکل گرفته در داخل و خارج آمریکا را تغییر دهند.

وی در ادامه این گفت‌وگو تصریح کرد: ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را در چارچوب قوانین ان پی تی ادامه خواهد داد و هرگز دست از مطالبه به حق و قانونی خود برنمی‌دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تهدیدات روزهای اخیر رژیم صهیونیستی در رابطه با حمله به کشورمان نیز گفت: تهدیدات اسرائیل برای ایرانیان به لطیفه تبدیل شده است و آنها به خوبی می‌دانند که ایران کشوری نیست که بتوان با آن بازی کرد.

"اگر اسرائیلی‌ها حماقت کنند، سرزمین‌های اشغالی را به جهنمی از آتش تبدیل خواهیم کرد؛ ایران همچون گذشته اجازه نمی‌دهد که بیگانگان منافع ملی‌اش را تهدید کرده و یا به آن تعرض کنند."

وی در پایان این گفت‌وگو اظهار داشت: هیچ تهدیدی نمی‌تواند روند فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران را متوقف کرده و یا در آن خللی وارد کند.
نظرات بینندگان