کد خبر: ۴۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۱۸ آبان ۱۳۹۰

زندگی خانواده بی‌سرپناه تهرانی زیر برف و باران!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: حدود 9 ماه از آوارگی یک خانواده 6 نفره در کلان شهر تهران می‌گذرد و این خانواده در سرما و گرما در حال گذران زندگی در یک کانکس هستند.

در اوایل مهر سال جاری خبری از زندگی خانواده شش نفره‌‌ای که در یک کانکس 6 متری در حال گذران زندگی بودند منتشر شد، دلیل آوارگی این خانواده را می‌توان از بین رفتن عاطفه‌ها در میان مردم عنوان کرد. صاحبخانه‌ای که داراست ولی مهلتی به این خانوداه که با مشکلات و بیماری‌هایی که گریبان دو فرزند خردسال و پدر خانواده را گرفته است، نمی‌دهد و اثاثیه آن‌ها را با حکم قضایی به داخل کوچه می‌ریزد.

در کشور ما مسئولیت ساماندهی افراد محروم به دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد باز می‌گردد. ولی تا کنون هیج یک از نهادهای حمایتی برای سروسامان دادن به وضعیت این خانواده اقدام اساسی نکرده‌اند و هنوز هم این افراد در کانکس 6 متری زندگی می‌کنند.

علی‌رغم پیگیری‌های صورت گرفته درباره سروسامان دادن به وضعیت زندگی این خانواده ولی هنوز مسئولان ذی‌ربط کاری انجام نداده‌اند.

فصل سرما رسید، ولی هنوز این خانواده در کانکسی 6 متری زندگی می‌کنند که صاحب کانکس نیز اعلام کرده هر چه سریعتر این مکان را تخلیه کنید.

س.رحمتی پدر این خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس می‌گوید: 9 ماه است که از آوراگی ما در شهر تهران می‌گذرد ولی در حد گفت‌وگوهای تلفنی وعده‌هایی به ما می‌دهند.

با 3 میلیون خانه اجاره کن
پدر این خانواده می‌گوید: پس از دوندگی‌های فراوان سازمان بهزیستی وعده 3 میلیون وام را به ما داد تا با این مبلغ یک خانه اجاره کنیم ولی با 3 میلیون تومان نمی‌شود هیچ خانه‌ای اجاره کرد.

وی ادامه می‌دهد: دستگاه‌های دیگر مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و مسکن و شهر سازی نیز وعده‌های داده‌اند که بعد از گذشت چندین ماه و با ارسال کارشناس‌های مختلف هنوز عملی نشده است.
نظرات بینندگان