arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۸۹۲۸
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۷ - ۱۲ آبان ۱۳۹۷

تاسف فرانسه از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران

وزارت خارجه فرانسه در توییتی با توجه به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران توسط آمریکا از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران ابراز تاسف کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزارت خارجه فرانسه در توییتی با توجه به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران توسط آمریکا از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران ابراز تاسف کرده است.

سفارت فرانسه در تهران در صفحه توییتر خود مطلبی را که وزارت امور خارجه این کشور در حساب توییتری خود نوشته باز نشر کرده است که در این توییت آمده است: «ما از اعمال مجدد تحریم ها توسط ایالات متحده در پی خروج این کشور از برجام عمیقا متاسفیم. برجام عنصری کلیدی از بنای جهانی عدم اشاعه هسته ای است».

همچنین سفارت فرانسه در تهران در توییت دیگری نوشته ژان لودریان وزیر خارجه فرانسه با مضمون این که « تعهد اروپا برای حفظ برجام، عنصری کلیدی از عدم اشاعه و دیپلماسی چندجانبه است. شرکت‌های اروپایی که مبادلات مشروع با ایران را ادامه می دهند حمایت می‌شوند و انتظار می رود که ایران به کلیه تعهداتش پایبند باشد » را باز نشر کرده است.

دولت آمریکا روز گذشته اعلام کرد که تحریم‌های این کشور علیه ایران مجددا بازگشته‌اند. همچنین در پی این تصمیم، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و بریتانیا با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف کردند.

از سوی دیگر به گفته یکی از مقامات آمریکایی دولت آمریکا موافقت کرده تا به هشت کشور از جمله متحدان نزدیک به خود مانند کره جنوبی، ژاپن و همین طور هند اجازه داده شده تا پس از اعمال دور دوم تحریم‌ها بر ایران در هفته آینده، به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان