کد خبر: ۴۳۹۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۵ - ۱۸ آبان ۱۳۹۰

بن لادن ظرف چند ثانیه کشته شد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس نوشت: یکی از فرماندهان نظامی آمریکا در تازه‌ترین کتابش با عنوان «در زمان اسامه» از سرکرده گروه تروریستی القاعده به عنوان یک فرمانده ترسو نام برده است. او در کتابش مدعی شده که تیم عملیاتی آنها در کمتر از 90 ثانیه «بن لادن» را محاصره کرده و او را کشته است. این فرمانده نیروی دریایی آمریکا علاوه بر ارائه خاطرات خود از لحظه‌های حساس مبارزه با گروه تروریستی «القاعده» و مراحل دستگیری «بن لادن» سرکرده این گروه جزئیات دقیقی را از زبان سربازان و نیروهایش به مخاطب ارائه می‌کند. او مدعی شده که نیروهای وی در عملیاتی ویژه و در کمتر از 90 ثانیه «بن لادن» را با مرگ رو به رو کرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و منتقدان بر این باورند که خاطرات مطرح شده توسط این فرمانده نیروی دریایی آمریکا با آنچه دولت آمریکا با مردم در میان گذاشته مغایرت دارد.


بنابر گزارش ونکوورسان، «چاد فارئر» برای تهیه این کتاب گفت‌وگوهای مفصلی با سربازانش داشته و از داده‌ها و خاطرات آنها در این عملیات برای نگارش دقیق‌تر لحظه های مبارزه با «القاعده» استفاده کرده است. این نویسنده در کتابش تلاش کرده تا برخی از مکالمات از راه دور فرماندهان و شخصیت‌های رده بالای دولتی در آمریکا را نیز نقل کند و به این ترتیب جزئیات بیشتری را در اختیار مخاطب خود قرار دهد.


او در این کتاب مدعی شده که تیم عملیاتی او در یک ماموریت ویژه از پشت بام محل زندگی «بن لادن» وارد محل استقرار وی شده و خیلی فوری «بن لادن» و برخی از نزدیکان وی را در طبقه سوم ساختمان محاصره کرده است.


«چاد فارئر» همینطور در فصلی از کتابش مدعی شده است که تیم او در کمتر از 90 ثانیه موفق به محاصره «بن لادن» سرکرده گروه تروریستی «القاعده» شده و به او را به هلاکت رسانده‌اند.
این فرمانده در کتابش آورده است: «بن لادن» در یک اتاق که در آن قفل شده بود با جوان‌ترین همسرش قرار داشت و وقتی نیروهای ما به او نزدیک شدند پشت همسر جوانش پنهان شده بود.
این نویسنده که در کتابش از «بن لادن» با عنوان یک ترسوی واقعی یاد می‌کند اضافه می‌کند: «بن لادن» به ضرب 2 گلوله که توسط سربازان آمریکایی شلیک شد کشته شده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
z
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۸
4
1
برای حفظ اصرار لازم بوده که اینجوری کشته بشه؟؟؟؟؟نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نظرات بینندگان