arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۹۰۰۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷

ایهود باراک: نتانیاهو ضعیف و ترسوست؛ توصیه می کنم به خانه برگردد و دولت را رها کند

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که مقام های تل آویو با ابراز نگرانی از ادامه کار «بنیامین نتانیاهو»، وی را شایسته اداره امور نمی دانند و خواستار کناره گیری وی هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رسانه های سرزمین های اشغالی اعلام کردند که مقام های تل آویو با ابراز نگرانی از ادامه کار «بنیامین نتانیاهو»، وی را شایسته اداره امور نمی دانند و خواستار کناره گیری وی هستند.

به گزارش پایگاه خبری «عکا»، ایهود باراک از جمله افرادی است که شنبه شب حملات تندی به نتانیاهو کرد و خطاب به وی گفت: نخست وزیر فردی ضعیف است که قادر به تصمیم گیری نیست.
وی در گفت و گو با شبکه 10 رژیم صهیونیستی افزود: از آن جایی که وی فردی ضعیف و ترسوست، توصیه می کنم که به خانه برگردد و دولت را رها کند.
در همین حال «عوفر شیلح» عضو کمیته خارجی و دفاع کنست (پارلمان صهیونیستی) و از حزب «آینده‌ای هست» هم گفت: اسرائیل به خاطر آن که نتانیاهو هیچ کاری نمی کند، نیروی بازدارندگی نظامی خود را از دست داده است.
این نماینده کنست رژیم صهیونیستی در پایان افزود: ارتش اسرائیل طرح هایی در نوار غزه دارد، اما نتانیاهو نمی خواهد در زمینه سیاسی و نظامی دست به اقدام بزند، علت اصلی آن است که اگر جنگی در غزه رخ دهد، این حماس است که ابتکار عمل را در دست دارد و منافع خود را محقق می سازد.
برپایی راهپیمایی بزرگ بازگشت در مرز غزه و سرزمین های اشغالی و استفاده از بادبادک کاغذی ابداع جدید جوانان فلسطینی برای مقابله با خشونت های رژیم صهیونیستی علیه تظاهرکنندگان مسالمت آمیز بازگشت، به معضل جدید رژیم تل آویو تبدیل شده و اختلافات در کابینه نتانیاهو را تشدید کرده است.
راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین 97) جمعه هر هفته در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی و در اعتراض به تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به شهر قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان