کد خبر: ۴۳۹۰۳
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۵ - ۱۸ آبان ۱۳۹۰

واکنش احمدی نژاد به گزارش آمانو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود احمدي‌نژاد كه در جريان دور چهارم سفرهاي استاني در جمع مردم شهركرد سخن مي‌گفت، در ابتداي سخنان خود با اشاره به ويژگي‌ها و خصوصيات مردم اين منطقه و تجليل از آن‌ها به فرا رسيدن عيد غدير اشاره كرد و گفت: اگر غدير نبود اثري از قربان، فطر، رمضان، توحيد و خداپرستي در عالم باقي نمي‌ماند و در حقيقت بزرگترين عيد بشريت عيد غدير است.

رييس‌جمهور با تبريك عيد پيش رو افزود: بزرگترين امتياز و عبادت براي هر انسان خدمت به بندگان خداست.

احمدي‌نژاد با اشاره به ويژگي‌هاي پيامبرعظيم‌الشان اسلام اظهار كرد: پيامبر(ص) رحمت براي بشريت است و تمام مخلوقات از رحمت پيامبر برخوردار هستند.

وي با بيان اين‌كه «تمام وجود پيامبر خدمت به انسان‌ها و دلسوزي نسبت به آن‌ها و فداكاري در راه انسان‌هاست» ادامه داد: در زمان پيامبر(ص) به ايشان تهمت‌ها، توهين‌ها و افتراهاي زيادي مي‌زدند و ايشان با وجود اين همه فشارها دست از خدمت برنداشتند.

وي ادامه داد: دشمنان اسلام، پيامبر(ص) و يارانشان را در محاصره اقتصادي قرار دادند، جنگ‌هاي فراوان به او تحميل كردند، ولي پيامبر اسلام دست از خدمت برنداشت و همه اين سختي‌ها را براي اصلاح مردم و اصلاح اخلاق مردم و حاكم شدن اخلاق انساني و الهي در جامعه تحمل كرد، تا اين‌كه انديشه‌هاي ضد انساني از بين برود، ‌ظلم و بي‌عدالتي ريشه‌كن شود و دوستي و محبت در جامعه ايجاد شود و مردم در آرامش زندگي كنند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: در دوران كوتاه حاكميت پيامبر(ص) علي‌رغم اين‌كه فشارهاي زيادي به ايشان وارد كردند و جوسازي‌هاي گسترد‌ه‌اي عليه ايشان صورت گرفت، ولي پيامبر اسلام دست از خدمت برنداشتند و ما شاهد آباداني و عمران گسترده در آن منطقه بوديم. پيامبر(ص) زحمت كشيد تا پاكي، ايمان و صداقت كه مايه سعادت جامعه انساني است حاكم شود.

رييس‌جمهور ادامه داد: زندگي پيامبر اسلام و حضرت علي (ع) به ما آموخت كه راه سعادت، كمال و آرامش تلاش براي سعادت ديگران و حركت كردن در راستاي خدمت به بندگان خداست.

وي با اشاره به زحمات و تلاش‌هاي پيامبر(ص) گفت: اگر اين درس از پيامبر اسلام در جامعه حاكم شود و بين مردم مسابقه خدمت‌رساني و خدمت برقرار شود و هر كس در هر كجا كه هست تلاش خود را در راستاي خدمت به جامعه به كار بگيرد، مي‌بينيم كه چه جامعه زيبايي درست مي‌شود و زندگي در چنين جامعه‌اي چقدر دلنشين است.

وي افزود: اگر همه در هر مسووليت و شغلي كه هستند، در راستاي خدمت تلاش كنند مي‌بينيم كه چه جامعه مطلوبي ايجاد مي‌شود و چقدر از مشكلات برطرف مي‌شود و بازدهي كارها بالا مي‌رود.

احمدي‌نژاد افزود: رمز سعادت فردي و اجتماعي اين است كه همه براي سعادت و خدمت به ديگران تلاش كنند و در واقع سعادتمندترين سعادتمندان كساني هستند كه زندگي و توان خود را وقف خدمت به جامعه كرده‌اند.

رييس‌جمهور در ادامه سخنان خود ادامه داد: عزيزان من ببينيد آن‌قدر خدمت به ديگران مهم است كه امام عزيز فرمودند اگر به من خدمتگزار بگوييد بهتر از اين است كه بگوييد رهبر و در واقع افتخارشان اين بود كه به او خدمتگزار مردم بگويند و رهبر انقلاب نيز فرمودند كه شان ما خدمتگزاري به ملت است. اصلا ما همه نوكر مردميم.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از رفتار برخي كشورهاي قدرتمند در قبال ايران گفت: امروز يك عده در دنيا حاكم شده‌اند كه پر كردن جيب خود و عده‌اي صهيونيست بي‌فرهنگ آدم‌كش را بر خدمت به مردم ترجيح مي‌دهند و هر كاري مي‌كنند تا جيب چند دولت فاسد خودخواه پر باشد.

وي ادامه داد: اين حاكمان براي تامين منافع خود آدم مي‌كشند، كشورها را اشغال مي‌كنند و به خاطر منافع صهيونيست‌ها، ملت‌ها را غارت مي‌كنند. آن‌ها به بهانه‌هاي گوناگون جلوي پيشرفت ملت‌ها را مي‌گيرند و براي چند صهيونيست نام خود را به ننگ در تاريخ ثبت مي‌كنند.

احمدي‌نژاد با اشاره به پيشرفت‌هاي ايران در سال‌هاي پس از انقلاب اظهار كرد: وقتي دشمنان ديدند كه با بداخلاقي‌ها، تهديدها و توطئه‌هاي خود نتوانستند، جلوي ملت ايران را بگيرند، امروز به دنبال بهانه‌هاي ديگري هستند و با كمال پررويي و نهايت بي‌شرمي مي‌خواهند ملت بزرگ ايران را متهم به تروريسم بكنند؛ ملتي كه خود قرباني بزرگ تروريسم است.

رييس‌جمهور در ادامه تصريح كرد: ملت ايران پرچمدار انسانيت، اخلاق، صلح و عدالت است و چه نيازي به ترور دارد؟ مگر ملت ايران مي‌خواهد سرزمين‌هاي ديگران را تسخير كند يا ثروت‌هاي آن‌ها را بالا بكشد كه نيازي به اين كارها داشته باشد؟

رييس‌جمهور در ادامه سخنان خود گفت: خودشان مسلح به بمب‌هاي اتمي هستند و با پررويي مي‌گويند ايران مي‌خواهد بمب اتم بسازد، اين مردم اگر بخواهند بمب بسازند، از شما نمي‌ترسند و شما را آدم حساب نمي‌كنند، اين مردم نياز به بمب ندارند و راه زدن شما را خوب بلدند و طوري شما را مي‌زنند كه صدايش درنيايد. ملت ايران با فرهنگ و منطق و اخلاق و عدالتخواهي دمار از روزگار شما درمي‌آورد.

وي گفت: ملت ما يك منطقي را به جهان عرضه مي‌كند كه اگر رييس‌جمهور آمريكا بخواهد در راهروهاي كاخ سفيد قدم بزند، خواهد ديد كه كارمندان آنجا هم طرفدار منطق ملت ايران هستند، ملتي كه اخلاق و فرهنگ دارد، نياز به بمب اتم ندارد.

وي همچنين تصريح كرد: از كاخ خود بيرون بياييد و بياييد در شهرهاي ايران به مردم سر بزنيد، مي‌بينيد كه در برخي شهرهاي ايران اماكني وجود دارد كه قدمتش چند برابر عمر كشور شماست.

احمدي‌نژاد گفت: كساني كه با ظلم و ستم و كشتار بومي‌هاي يك منطقه، آن را تصرف كردند و ظلم و جنايت مي‌كنند، ملت ما كه چند هزار سال سابقه فرهنگ و تمدن دارد و پاي پرچم عدالت و توحيد ايستاده است، را به ترور و ساخت بمب‌ متهم مي‌كنند، ملت ما عاقل است و يك بمب در برابر هزاران بمب شما نمي‌سازد، ملت ما توحيد، عدالت و فرهنگ دارد.

رييس‌جمهور افزود: لذت حقيقي زندگي در خدمت به ديگران است و اين‌ها از اين لذت‌هاي حقيقي محرومند و تنها لذت‌هاي حيواني و پست‌تر از آن را مي‌برند. از لذت انسانيت و انسان بودن و عشق و محبت محرومند.

وي تصريح كرد: من به اين‌ها نصيحت مي‌كنم كه اين همه عليه ملت ما اقدام كرديد و جز بدبختي و رسوايي چيزي به دست نياورديد. من به شما نصيحت مي‌كنم كه از اين راه برگرديد، چرا حيثيت آژانس انرژي اتمي را خرج دولت آمريكا مي‌كنيد؟ دوست ملت ما باشيد و بدانيد كه تاريخ نشان داده است كه هيچ يك از دشمنان ملت ايران طعم افتخار و پيروزي را نچشيده است.

وي تصريح كرد: بدانيد اين ملت از راهي كه در پيش گرفته است، سر سوزني عقب نمي‌نشيند.

رييس‌جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم شهركرد تاكيد كرد: امروز ماموريت ما ساختن ايران است و همه ايران بايد ساخته شود چراكه تمام ايران عزيز است.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه «عدالت، محور و پايه‌اي اصلي و خدشه‌ناپذير است» خاطرنشان كرد: عدالت دشمن‌ فراوان دارد و اين فراواني به خاطر زياد بودن تعداد دشمنان آن نيست بلكه به خاطر شيطنت‌ها و ناجوانمردي‌هاي آن‌هاست، از مستكبران عالم گرفته تا برخي‌ها كه زياده و بيش از حد مي‌برند.

وي اضافه كرد: برخي به ما مي‌گويند چرا به استان‌ها مي‌رويد، پروژه‌ها را پيگيري مي‌كنيد و ساعت‌ها با محرومان نشست و برخاست داريد؟ پاسخ ما اين است كه اين سيره پيامبر(ص) و بالاترين عزت، زندگي با مردم، براي مردم و در خدمت مردم است. آن‌ها مي‌گويند به جلسات در اتاق‌هاي گرم و نرم و ساختمان‌هاي آن‌چناني بياييد ولي پاسخ دولت روشن است. بخدا پنج دقيقه خدمت به مردم شهركرد و چهارمحال و بختياري را با هزار سال نشستن با آدم‌هاي زياده‌خواه عوض نمي‌كنيم.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه «دولت با همه وجود در خدمت ساختن كشور است» افزود: يكي از مهمترين برنامه‌ها براي ساختن ايران كه در همه جاي ايران به آن نيازمنديم و براي تحقق آن بايد عزم عمومي داشته باشيم، ‌ايجاد اشتغال و رفع بيكاري جوانان ايران زمين است كه براي اين منظور همه بايد بسيج شويم. وجود تعداد زيادي از جوانان بزرگترين سرمايه براي كشور است و در عين حال اگر در بين اين جوانان عده‌اي بيكار باشند، اين مهمترين مشكل كشور و لكه ننگ است، بنابراين همه بايد دست به دست هم دهيم و بيكاري را از كل كشور ريشه‌كن كنيم.

احمدي‌نژاد اضافه كرد: شوراي عالي اشتغال در استان چهارمحال و بختياري تشكيل مي‌شود و خود من هم در آن شركت مي‌كنم و براي اين كار هرچه داريم به صحنه مي‌آوريم و مردم هم هرچه دارند به صحنه بياورند تا براي مردم شغل آبرومندانه ايجاد كنيم.

وي با اشاره به مصوبات دولت براي استان چهارمحال و بختياري گفت: طي سه سفر دولت به اين استان 594 مصوبه براي كل استان داشتيم كه 255 مصوبه تاكنون اجرا شده، 193 مصوبه در حال اجرا شدن است و 146 مصوبه نيز هنوز آغاز نشده است. بر اين اساس در جلسه دولت ابتدا پروژه‌هايي كه تاكنون آغاز نشده است را بررسي مي‌كنيم تا ببينيم اشكال كار چه بوده است. البته اين 594 مصوبه شامل هزار و 459 پروژه است و همت دولت بر اين است كه تمام مصوبات قبلي در دوره همين دولت اجرايي و عملياتي شود و هيچ كدام از قول‌هاي اين دولت روي زمين نخواهد ماند.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه «پروژه‌هاي بزرگي براي اين استان در دستور كار داريم» افزود: چهار طرح بزرگ براي آبرساني به اين استان و تامين آب كشاورزي و آب شرب مردم را در دست داريم. اين دولت، دولت عدالت است و تا روزي كه من باشم روي عدالت ايستاده‌ام، بنابراين طرح‌ها را به گونه‌اي اجرا مي‌كنيم كه اول نياز اين استان به آب تامين شود و بعد به استان‌هاي ديگر خواهيم رسيد. در راستاي برنامه‌هاي دولت براي آبرساني، دو طرح عظيم را امسال شروع مي‌كنيم تا از خليج فارس و درياي مازندران براي بخش مركزي ايران آبرساني انجام دهيم.

وي ادامه داد: در پروژه‌هاي دولت مصوب است كه آزادراه به شهركرد برسد و براي اين منظور حدود 40 كيلومتر از اين آزادراه باقي مانده است كه خواهيم ساخت. قرار است راه‌آهن سراسري نيز از شهركرد عبور كند و سپس از اين شهرستان به سمت خوزستان برود. بن و سامان نيز در دستور كار دولت قرار دارند و ان‌شاءالله تبديل به شهرستان خواهند شد.

احمدي‌نژاد همچنين از كشاورزان استان خواست تا براي اجراي طرح‌هاي آبياري زمين‌هاي كشاورزي به شيوه‌هايي جديد و پيشرفته همكاري لازم را داشته باشند و در همين رابطه گفت: دولت امسال براي اجراي طرح‌هاي آبياري‌هاي مدرن بودجه اختصاص داده است و بدين ترتيب دولت به ميزان 85 درصد از هزينه‌هاي اين كار يارانه مي‌دهد و براي 15 درصد باقي‌مانده نيز به گونه‌اي برخورد مي‌كند تا براي كشاورزان تقريبا رايگان باشد و از كشاورزان مي‌خواهيم كه در اين زمينه كمك و همكاري كنند.

رييس‌جمهور در ادامه سخنان خود به اجراي طرح ملي سرشماري نفوس و مسكن در سراسر كشور اشاره كرد و افزود: با توسعه دولت الكترونيك، از پنج سال ديگر نيازي به سرشماري ميداني نخواهيم داشت و اين براي آخرين بار است كه ماموران سرشماري به منازل مراجعه مي‌كنند. مردم همكاري خوبي كرده‌اند و بايد تاكيد كنيم كه اين آمار پايه‌ برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي كشور است.

احمدي‌نژاد در پايان گفت: طبق برآوردها حدود 10 درصد از مردم در هنگام مراجعه ماموران سرشماري در محل حضور نداشتند و قرار است يك بار ديگر مرور سريعي انجام شود و خواهشمنديم كساني كه اطلاعات خود را نداده‌اند ظرف همين يكي دو هفته اطلاعات مربوط به خانوار خود را به ماموران سرشماري اعلام كنند.
نظرات بینندگان