arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۱۶ آبان ۱۳۹۷

تکنولوژی بلاکچین به جمع فعالان محیط زیست پیوست

تکنولوژی بلاکچین این قابلیت را دارد که در حوزه انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده قرار گیرد. این موضوعی است که اخیرا از سوی شرکت های سنگاپوری مورد توجه واقع شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تکنولوژی بلاکچین این قابلیت را دارد که در حوزه انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده قرار گیرد. این موضوعی است که اخیرا از سوی شرکت های سنگاپوری مورد توجه واقع شده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت های سنگاپوری  اکنون می توانند در تجارت بخش انرژی، گواهی های خود را از شرکای خود به شکل بلاکچین دریافت کنند.

ایده پشت این روش این است که شرکت هایی که می خواهند تولید انرژی غیر سبز خود را جبران کنند، می توانند REC ها را از یک شرکت تولید کننده برق اضافی خریداری کنند. ابداع کنندگان این ایده معتقدند که این موضوع به شفافیت بهتر و هزینه های کمتر در تجارت برق منجر می شود.

این روزها استفاده از فناوری بلاکچین ، برای استفاده در طیف وسیعی از بخش ها و کشورها توصیه می شود. در حال حاضر، برخی از بخش های جنوب شرقی آسیا، مثل سنگاپور این تکنولوژی را برای تغییر صنعت انرژی خود استفاده می کنند.

شرکت های سنگاپوری می توانند گواهی های انرژی تجدید پذیر (RECs) را با کمک بلاکچین به عنوان یک واحد تولید انرژی سبز از انرژی باد یا خورشید تولید می شوند، خریداری و فروش کنند.

این یک سیستم شبیه به تجارت کربن است که در بسیاری از نقاط دنیا اتفاق می افتد. بر اساس این تجارت، کلیه شرکت های فعال در حوزه انرژی می توانند در تجارت خود بر اساس سیستم مبتنی بر بلاکچین شرکت کنند.

"ونگ کیم یین، مدیر کل SP Group، در کنفرانس بین المللی انرژی سنگاپور گفت:" یک مصرف کننده در سنگاپور که مایل به خرید انرژی سبز است، اکنون می تواند از طریق یک معامله بلاکچین انرژی مورد نیاز خود را خریداری کرده و نه تنها هزینه ها را کاهش دهد بلکه اصطکاک موجود در بازار را به حداقل برساند."

هزینه های بالا در تایید گواهینامه ها و همچنین مشکلات در ردیابی REC ها منجر به کاهش حجم معاملات نسبتا در سنگاپور شده است ولی پیشبینی می شود با این روش جدید معاملات وارد دور تازه ای شوند و خرید و فروشی قوی تری به راه بیفتد.

اضافه کردن بلاکچین به معادلات می تواند همه چیز را تغییر دهد. وانگ از آینده ای صحبت کرد که در آن تجارت انرژی تقریبا غیر متمرکز شده است. وی گفت: " در سالهای  گذشته، شما باید دارای نیروگاه هایی بزرگ بودید تا بتوانید قدرت را به خانواده ها انتقال دهید. در آینده شما می توانید پانل های خورشیدی داشته باشید و باتری های مخصوص خود را داشته باشید. در این مدل سیستم قدرت بسیار قوی تر خواهد بود. "

بر اساس این اظهارات استفاده از فناوری بلاکچین در سیستم های توزیع انرژی می تواند روابطی با اعتماد و سرعت بالاتر ایجاد کند.

نظرات بینندگان