arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۰۲۶۳
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۹ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷

ساندی تایمز: چهار وزیر انگلیسی حامی ماندن در اتحادیه اروپا، در آستانه استعفاء قرار دارند

نشریه 'ساندی تایمز' گزارش داد: چهار وزیر انگلیسی که از ماندن در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند، در آستانه استعفاء از دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس قرار دارند. این نشریه همچنین به نقل از منابع انگلیسی نوشت که اتحادیه اروپا به طرح 'ترزا می' با ایجاد مکانیسمی مستقل جهت نظارت بر خروج انگلیس از هرگونه توافق موقت گمرکی مخالفت کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نشریه 'ساندی تایمز' گزارش داد: چهار وزیر انگلیسی که از ماندن در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند، در آستانه استعفاء از دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس قرار دارند.

به گزارش ایرنا، این نشریه همچنین به نقل از منابع انگلیسی نوشت که اتحادیه اروپا به طرح 'ترزا می' با ایجاد مکانیسمی مستقل جهت نظارت بر خروج انگلیس از هرگونه توافق موقت گمرکی مخالفت کرده است.
نخست وزیر انگلیس درحال نهایی کردن جزئیات خروج توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپاست، اما مذاکرات بر سر مرز ایرلند شمالی با جمهوری ایرلند باعث بروز اختلافات وسیعی شده است.
انگلیس پیشنهاد داده است توافق موقتی در زمینه مسائل گمرکی ایجاد شود، اما هواداران خروج از اتحادیه اروپا خواهان آن هستند که لندن تصمیم گیرنده نهایی در این زمینه باشد.
قرار است که «می» هفته جاری جلسه‌ای با اعضای کابینه اش تشکیل داده و طرح‌های خود را در مورد خروج از اتحادیه اروپا ارائه دهد. این درحالی است که استعفاء یا طرح استعفای برخی وزرا فشار‌هایی بر دولت وی ایجاد کرده است.
«جو جانسون» وزیر حمل ونقل و از وزرایی که در همه پرسی ۲۰۱۶ به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده بود، روز جمعه استعفاء داد.
انتظار می‌رود که ترزا می‌تا پایان سال جاری میلادی طرح خود در مورد نحوه خروج از اتحادیه اروپا را برای رای گیری به پارلمان ببرد.
«می» تیرماه گذشته طرح دولت برای خروج از اتحادیه اروپا را رونمایی کرد که براساس آن انگلیس در دوره پسابرگزیت به تمام مقررات تجاری این نهاد درباره کالا پایبند بماند، تدابیر ویژه‌ای برای تسهیل عبور و مرور در نظر بگیرد و همچنان به عضویت در سازمان‌های مهم اروپایی ادامه دهد.
با این حال، حامیان سرسخت برگزیت بر ضرورت قطع تمامی روابط با نهاد‌های اروپایی و بازتعریف آن با رعایت اصل استقلال انگلیس تأکید کرده و خواستار تجدیدنظر دولت در این رابطه شدند.

نظرات بینندگان