arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۰۲۸۰
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۱ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷

محسن هاشمی خطاب به نامزد‌های شهرداری: ۳۰ ماه باقیمانده، باید زمان عمل باشد نه برنامه‌ریزی

رئیس شورای شهر گفت: شهروندان تهرانی، به حق از مدیریت شهری انتظار دارند با توجه به فرصتهای صرف شده به دلیل تغییر مکرر در شهرداری تهران که خارج از اراده و تمایل شورای اسلامی شهر تهران بوده است، از این زمان محدود باقیمانده جهت عمل کردن وحل مسایل ومعضلات استفاده کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس شورای شهر گفت: شهروندان تهرانی، به حق از مدیریت شهری انتظار دارند با توجه به فرصتهای صرف شده به دلیل تغییر مکرر در شهرداری تهران که خارج از اراده و تمایل شورای اسلامی شهر تهران بوده است، از این زمان محدود باقیمانده جهت عمل کردن وحل مسایل ومعضلات استفاده کنند.

به گزارش «انتخاب»، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر گفت:‌ ابتدا فرارسیدن ایام ربیع الاول و هجرت پیامبراکرم به مدینه را گرامی می داریم، ربیع ماه شادمانی اهل بیت است و با توجه به نیاز جامعه به شادی و نشاط بایستی به ترویج فرهنگ شادمانی در جامعه توجه کرد.

وی ادامه داد: یکی از مبانی اصلی ترویج فرهنگ عزاداری در جامعه ما، روایت " یفرحون لفرحنا و یحزنون لحزنا" است اما در همین حدیث نیز شادی و تفریح و نشاط بر عزاداری و غم مقدم شده است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: متاسفانه جریانهای افراطی فرهنگی به گونه ای دین را روایت می کنند که بایست فضای جامعه توام با غم ، عزاداری و ناراحتی باشد در حالیکه اخلاق نبوی و خلق علوی مبتنی بر نشاط، شوخ طبعی و روحیه سازی بوده است اما از این الگو ما فاصله زیادی گرفته ایم. یکی از دلایلی که بعضی از مسلمانان افراطی با انتصاب امیرمومنان به خلافت بلافصل پیامبر مخالفت می کردند روحیه شوخ طبعی علی علیه السلام بوده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم جریاناتی، با توسعه ایام عزاداری ، دهه های جدید می سازند و یک روز عزا را به دهه وماه عزاداری تبدیل می کنند و در مقابل به بهانه های مختلف از روزهای شادی ونشاط جامعه می کاهند. این افراط موجب ایجاد بهانه برای دشمنان شیعه در جهان جهت متهم کردن وتخریب شیعیان به غلو می شود.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد:‌مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی وروانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند و از زیرساختهای مناسب فرهنگی شهرداری تهران وسرمایه بزرگ انسانی هنری، ورزشی و فرهنگی کلانشهر تهران جهت ارتقاء نشاط اجتماعی و بهبود سرمایه های فرهنگی و هنری استفاده کند.

وی در ادامه افزود: دستور جلسه امروز، ارائه برنامه 5 گزینه نهایی تصدی شهرداری تهران است که ابتدا بایست از همه گزینه های مطرح شده به جهت همکاری با شورای اسلامی شهر تهران و حسن نیت تقدیر کرده و از اصحاب رسانه و کارشناسان درخواست کنم که همانند دو دور پیشین فرایند انتخاب شهردار تهران را با جدیت دنبال و نظرات کارشناسی خود را همراه اطلاعات مورد نیاز شهروندان منتشر کنند.

هاشمی بیان کرد: نکته ای که در مورد ارائه برنامه شهرداران عرض می کنم توجه به محدودیتهای زمانی پیش رو است، ما تنها دو سال ونیم یعنی قریب به سی ماه تا انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران فاصله داریم و این زمان، دیگر فرصتی برای آشنایی و برنامه ریزی مستقل و مجزا برای مدیریت شهری باقی نگذاشته است.

وی یادآور شد: شهروندان تهرانی، به حق از مدیریت شهری انتظار دارند با توجه به فرصتهای صرف شده به دلیل تغییر مکرر در شهرداری تهران که خارج از اراده و تمایل شورای اسلامی شهر تهران بوده است، از این زمان محدود باقیمانده جهت عمل کردن وحل مسایل ومعضلات استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به تدوین برنامه سوم شهرداری تهران، مسایل و معضلات و اولویت‌های شهر و خواست شهروندان مشخص است. بنابر نظرسنجی های علمی صورت گرفته آلودگی هوا و ترافیک مهمترین معضلات شهر تهران است وتنها راه حل پایدار آن توسعه سیستم حمل ونقل عمومی انبوه بر می باشد.

هاشمی اظهار داشت: کاهش هزینه های اداره شهر و بهبود خدمات ارائه شده نیز مهمترین مساله داخلی شهرداری تهران است که هر یک از کاندیداهای شهرداری که بتواند اکثریت رای اعضای محترم شورای شهر را بدست آورد بایست این دو مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

نظرات بینندگان