arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۱۰۰۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۲۴ آبان ۱۳۹۷

یاهو از خاکستر بر می خیزید / بازگشت نوستالژی های کاربران قدیمی فضای مجازی

اگر از کاربرانی هستید که دلتان برای لوگو و صفحه اصلی یاهو تنگ شده است، یک خبر خوش برای شما داریم. یک پلتفرم موبایلی جدید این احساس دلتنگی را رفع می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

اگر از کاربرانی هستید که دلتان برای لوگو و صفحه اصلی یاهو تنگ شده است، یک خبر خوش برای شما داریم. یک پلتفرم موبایلی جدید این احساس دلتنگی را رفع می کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در پلتفرم جدید همه خاطرات خوش گذشته وجود دارد. از جمله اطلاعات آب و هوا، طالع بینی، جستجو، ایمیل و  بخش ورزش.

طی سال های گذشته، برای اغلب کاربران، صفحه اصلی یاهو یکی از مهمترین بخش ها در اینترنت بود. اکنون مالک جدید یاهو یعنی ورایزون امیدوار است که این بخش را دوباره برجسته کرده و مورد تحسین قرار دهد.

ظاهر جدید یاهو ساده تر است، اما الهام گرفته از صفحه اصلی قدیمی یاهو طراحی شده است.شركت ورایزون اعلام كرد كه برنامه یاهو جدید را به عنوان یك سرویس متمركز برای انواع اطلاعات، از جمله ایمیل، ورزش، امور مالی و معاملات روزانه و مواردی مشابه اجرا می كند. بسیاری از گزینه های قدیمی  یاهو نیز همچنان حضور دارند، مانند آب و هوا، طالع بینی و اخبار محبوب.

مدیر یاهو در این خصوص می گوید :"بسیار  بدیهی است که از اوایل دهه 2000  تا کنون یاهو تغییرات زیادی کرده است، اما زمانی که شما واقعا به اصول اولیه تمرکز می کنید، آنچه کاربران نیاز دارند و می خواهند هم تغییراتی می کند."

این مفهوم ممکن است موجب شود که شما دوبرابر  کارکنید، به  خصوص اگر به خاطر بیاوریم که یاهو با مشکل هک شدن اطلاعات 3 میلیارد کاربر نیز رو به رو بود.

 

پیش از این که ورایزون در سال 2017 یاهو را خریداری کند، ترافیک کاربران فعال روزانه در صفحه اصلی یاهو بیش از 16 درصد کاهش پیدا کرد و پست الکترونیکی این پلتفرم نیز کاهشی 11 درصدی داشت. از سوی دیگر طی سال های پس از هک نرخ جستجو با کمک گوگل نیز تقریبا 9 درصد کاهش یافته بود.

با این وجود داده های جدید نشان می دهند تلاش های شرکت ورایزون جواب داده و آمارهای یاهو بهتر شده اند.  برای مثال تا سپتامبر 2018،  ترافیک یاهو 41 درصد افزایش یافته است. مردم نیز تقریبا دو برابر گذشته وقت خود را در سایت یاهو صرف می کنند. این شرکت افزوده است که بازدیدکنندگان ایالات متحده به صفحه اصلی یاهو،طی سه ماه اخیر  نسبت به همین دوره زمانی در سال گذشته ، 3 درصد افزایش یافته است.

اما یاهو رقبایی جدی دارد. برای مثال؛ فیسبوک نیز خدمات مسنجر و واتساپ خود را با ویژگی های اضافی بارگذاری کرده است، از جمله؛ توانایی به اشتراک گذاری اخبار، انتقال پول و دریافت خدماتی مثل اوبر و لیفت. آی مسیج اپل نیز مسیر مشابهی را رفته است. سوال این است که آیا نام تجاری یاهو می تواند خود را در برابر این غولهای فناوری حفظ کند یا خیر.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
0
0
ایول بریم نصبش کنیم
نظرات بینندگان