arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۷

۱۴۰ هزار کارت سوخت در زاهدان باطل شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی زاهدان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴۰ هزار کارت سوخت در این استان برای جلوگیری از قاچاق باطل شد.مرزی بودن منطقه، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در کشور‌های همجوار و برخی از تخلفات از جمله صدور بارنامه‌های جعلی و سوختگیری کارت‌های مهاجر از دلایل افزایش قاچاق سوخت هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴۰ هزار کارت سوخت در این استان برای جلوگیری از قاچاق باطل شد.

کوروش بالادست اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش مصرف سوخت در سیستان و بلوچستان، ورود کارت‌های سوخت مهاجر از سایر مناطق کشور است که در راستای پیشگیری از این امر تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار کارت سوخت متخلف در این استان باطل شده است.

وی مرزی بودن منطقه، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در کشور‌های همجوار و برخی از تخلفات از جمله صدور بارنامه‌های جعلی و سوختگیری کارت‌های مهاجر را از دلایل افزایش قاچاق سوخت عنوان کرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان تصریح کرد: با اجرای طرح پایش سوخت که با مشارکت کلیه مناطق کشور در سیستان و بلوچستان در حال انجام است، مسائل کارشناسانه و موارد پیشگیرانه در راستای جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و بهینه سازی سوخت انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا طرح پایش مصرف سوخت از ۱۹ آبان به مدت ۱۰ روز با حضور کارشناسان ستاد و مناطق ۳۷ گانه، از سوی ستاد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در منطقه زاهدان در حال اجرا است.

برای اجرای این طرح حدود ۱۸۰ نفر از کارشناسان شرکت فرآورده‌های نفتی کشور به شهرستان‌های مختلف زیر پوشش این شرکت در سیستان و بلوچستان اعزام شدند که میزان مصرف را در محل جایگاه‌های سوخت، خودرو‌های سنگین بین شهری و درون شهری، ادارات و بخش کشاورزی پایش می‌کنند.
با اجرای این طرح تاکنون عملیات ۶۰ جایگاه عرضه سوخت و بسیاری از واحد‌های مصرف عمده سوخت در منطقه زاهدان بررسی شده است.
یکی از مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با دارا بودن چهار ناحیه (زاهدان، زابل، خاش و سراوان) سه انبار نفت تدارکاتی و دو مرکز سوختگیری هواپیمایی وظیفه تامین و توزیع سوخت در شمال، مرکز و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان را به عهده دارد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کارت سوخت
نظرات بینندگان