arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۱۰۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۷

عربستان دستور توقف حملات الحدیده را صادر کرد/انصارالله: حملات ادامه دارد

ائتلاف عربی به نیروهای خود دستور توقف حملات به بندر "الحدیده" واقع در غرب یمن را صادر کرده است.این تصمیم به درخواست همپیمانان غربی جهت برقراری آتش بس قبل از ازسرگیری تلاش‌ها برای ایجاد صلح و خاتمه یافتن جنگ یمن اتخاذ شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به نیروهای خود دستور داد تا حملات نظامی‌شان در "الحدیده" را متوقف کنند، این در حالی است که منابعی در یمن از تداوم حملات در این مکان خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع نظامی سعودی اعلام کرد که ائتلاف متجاوز عربی به نیروهای خود دستور توقف حملات به بندر "الحدیده" واقع در غرب یمن را صادر کرده است.

این تصمیم به درخواست همپیمانان غربی جهت برقراری آتش بس قبل از ازسرگیری تلاش‌ها برای ایجاد صلح و خاتمه یافتن جنگ یمن اتخاذ شد.

سخنگوی ائتلاف عربی تاکنون هیچ واکنشی درخصوص درخواست تعلیق حملات علیه الحدیده نشان نداده است.

این در حالی است که علی القحوم، عضو دفتر سیاسی جنبش "انصارالله" یمن اعلام کرد: علی‌رغم این که عربستان از توقف حملات علیه "الحدیده" خبر داده، اما حملات ائتلاف عربی علیه این منطقه همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: ائتلاف عربی نتوانسته در "الحدیده" نفوذ کند و از لحاظ نظامی و رسانه‌ای کاملا با شکست مواجه شده است.

القحوم همچنین تصریح کرد: آمریکا کشوری است که همچنان بر تداوم جنگ در یمن پافشاری می‌کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش "انصارالله" یمن خاطرنشان کرد: درهای سیاسی باز است و اگر این تجاوز نبود توافقی میان نیروهای سیاسی برای پر کردن شکاف ایجاد می‌شد.

نظرات بینندگان