arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۱۳۴۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۳ - ۲۵ آبان ۱۳۹۷
مدیرکل هلال احمر خوزستان خبر داد

امدادرسانی به 49 خانوار آسیب‌دیده از سیل/ نجات 9 گردشگر گرفتار در سیلاب

مدیرکل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در 2 روز گذشته اکثر نقاط خوزستان شاهد بارش باران و جاری شدن سیل بود که در مجموع به 49 خانوار در شهرهای اندیمشک، شادگان، دزفول و باغملک توسط نیروهای امدادی کمک‌رسانی شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امدادرسانی به 49 خانوار آسیب‌دیده از سیل/ نجات 9 گردشگر گرفتار در سیلابعلی خدادادی اظهار کرد: در دو روز گذشته اکثر نقاط استان خوزستان شاهد بارش باران با شدت کم و زیاد بود و شهرهای اندیمشک، باغملک، دزفول، رامهرمز، شادگان، ایذه، اندیکا، آغاجاری، مسجدسلیمان و باغملک دچار آب‌گرفتگی و سیلاب شدند.

وی افزود: با توجه به جاری شدن سیلاب در مجموع به 49 خانوار در شهرهای اندیمشک، شادگان، دزفول و باغملک توسط نیروهای امدادی کمک‌رسانی صورت گرفت.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به سیلاب در منطقه الوار گرمسیری اندیمشک، عنوان کرد: 5 خانوار متشکل از 25 نفر در منطقه الوار گرمسیری اندیمشک امدادرسانی شدند و کمک‌هایی میان آن‌ها توزیع شد.

وی گفت: در شهرستان دزفول منطقه کوی مدرس و سالنددچار آب‌گرفتگی و سیلاب شد که 7 خانوار امدادرسانی شدند و اقلام پتو،  والور و ... حبوبات میان خانوارهای آسیب‌دیده توزیع شد.

خدادادی عنوان کرد: در منطقه تاراز اندیکا نیز بر اثر بارندگی شدید و طغیان رودخانه، جاده دسترسی به شیرین بهار زیرآب رفته بود که یک خانم باردار توسط عوامل امدادی از منطقه شیرین‌یهار به مرکز درمانی منتقل شد.

وی افزود: شهر آغاجاری در برخی مناطق دچار آب‌گرفتگی معابر و منازل در سطح شهر بود که با کمک نیروهای امدادی برطرف شد. همچنین در شادگان نیز برای 10 خانوار در منطقه مسیر جنوبی امدادرسانی صورت گرفت.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به سیلاب در مناطق امامزاده عبدالله، قلعه سروستان، دره زینتی و دشتمیداوود در باغملک، بیان کرد: در باغملک 27 خانوار متشکل از 115 نفر از کمک‌های نیروهای امدادی برخوردار شدند.

وی گفت: در مسجدسلیمان 9 کوهنورد در سیلاب منطقه نصیرآباد گرفتار شدند که توسط 2 تیم امداد و نجات و تجهیزات امدادی طی عملیاتی از ساعت 15 تا 17 امروز نجات پیدا کردند.

 بیشتر شهرهای خوزستان در روزهای گذشته شاهد بارش باران بودند که منطقه تفریحیتاراز و حسینیه اندیمشک شاهد بیشترین بارش باران بودند به گفته مدیرکل سازمان هواشناسی سامانه بارشی طی امروز از استان خارج خواهد شد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان