کد خبر: ۴۴۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۲ - ۲۱ آبان ۱۳۹۰

هرمن کين بيشترين شانس پيروزي انتخابات امريکا را دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نامزدهای حزب جمهوری خواه برای رسیدن به کاخ سفید و سکانداری امریکا به شدت به جان یکدیگر افتاده اند که نتایج نظرسنجی ها موید این امر است. نتایج نظرسنجی ها نشان از رقابت تنگاتنگ میان نامزدهای جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال دو هزار و دوازده است.

به گزارش انتخاب، در نظرسنجی شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز نظرمردم امریکا درباره نامزدهای حزب جمهوری خواه پرسیده شد.

به نظر مردم امریکا از میان نامزدهای جمهوری خواه هرمن کین ،صاحب رستورانهای زنجیره ای در امریکا بخت بیشتری برای پیروزی دارد بطوریکه با هجده درصد حمایت در صدر نامزدهای رقیب حزبش قرار دارد. میت رامنی ، فرماندار سابق ایالت ماساچوست امریکا و دیگر نامزد انتخابات با حمایت پانزده درصدی در رده دوم قرار دارد.

نیوت گینگریچ ،رئیس سابق مجلس نمایندگان امریکا با حمایت پانزده درصدی هم ردیف میت رامنی است.

ریک پری، فرماندار ایالت تگزاس با حمایت هشت درصد و ران پال عضو مجلس نمایندگان امریکا از ایالت تگزاس نیز به ترتیب با حمایتهای هشت و پنج درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

هفده درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند هنوز درباره اینکه درانتخابات پاییز سال اینده به کدامیک از نامزدهای حزب جمهوری خواه رای بدهند تصمیم گیری نکرده اند.

درحالی محبوبیت هرمن کین در نظرسنجی ها بالارفته که رسوایی جنسی منتسب به او جنجال زیادی را در رسانه های امریکا بوجود اورده است.

شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز امریکا این نظرسنجی را روزهای ششم تا سیزدهم ماه نوامبر انجام داد.
نظرات بینندگان