کد خبر: ۴۴۱۵۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۴ - ۲۱ آبان ۱۳۹۰

عذرخواهی فیفا از خبرنگاران ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فیفا نامه ای به فدراسیون فوتبال بحرین ارسال كرده و در آن ضمن اشاره به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به دیپورت خبرنگاران و عكاسان و مشوقان ایرانی خواستار توضیح رسمی و كتبی بحرینی ها درباره این اتفاق شده است.

 در پی پیگیری های كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایران و ارائه گزارش تلفنی و كتبی به مقامات فیفا، مسئول كمیته مسابقات فیفا از این اقدام بحرینی ها ابراز تعجب و تاسف كرد و در گفت و گوی تلفنی با امید جمالی سرپرست كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به صورت شفاهی از فدراسیون فوتبال ایران و خبرنگاران ایرانی عذرخواهی كرده و ابراز داشته است با توجه به میزبانی مناسب ایران از بحرین انتظار چنین برخوردی از سوی بحرینی ها وجود نداشت چراكه حق هر تیمی است كه تعدادی خبرنگار و هوادار در یك بازی رسمی داشته باشد.

به همین دلیل فیفا نامه ای به فدراسیون فوتبال بحرین ارسال كرده و در آن ضمن اشاره به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به دیپورت خبرنگاران و عكاسان و مشوقان ایرانی خواستار توضیح رسمی و كتبی بحرینی ها درباره این اتفاق شده است.

در این نامه آمده كه از جرومه والكه دبیركل فیفا خطاب به دبیركل فدراسیون بحرین ارسال شده و رو نوشتش برای علی كفاشیان رئیس فدراسیون ، مهدی محمد نبی دبیركل فدراسیون و آلكس سوسی دبیركل فیفا ارسال آمده است: فیفا از میزبانی بازی ایران و بحرین در منامه تشكر می‌كند اما باید دلیل عدم ورود خبرنگاران و عكاسان ایرانی با وجود در اختیار داشتن تاییدیه ویزای فرودگاهی را اعلام كند.

اینكه چرا خبرنگاران ایراتی ساعتها در فرودگاه معطل شده اند و فیفا از فدراسیون های زیر مجموعه اش انتظار دارد با تعامل خوب با مقامات كشورها استانداردهای لازم را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی فراهم كند.

در پایان این نامه آمده است از آنجایی كه این موارد در میزبانی بحرین رعایت نشده فیفا این مسئله را به كمیته برگزاری جام جهانی ارجاع می‌دهد تا تصمیم‌گیری لازم صورت گیرد.

متن كامل نامه فیفا به این شرح است:
نامه فوری
دكتر عبدالرحمن سیار
دبیر كل فدراسیون فوتبال بحرین
این نامه در رابطه با دیدار تیم‌های ایران و بحرین و نامه اعتراض فدراسیون فوتبال ایران درباره‌ی بازی امروز دو تیم و دیپورت شدن خبرنگاران و هواداران ایرانی، ارسال شده است.

ما تمام تلاش‌های شما را برای فراهم كردن شرایط مناسب برای برگزاری این دیدار در شرایط آرام و بدور از تنش و همچنان میزبانی خوب بحرین در قبال مهمانان ایرانی‌شان تحسین می كنیم. با این وجود نامه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال ایران دریافت شده كه در آن تصریح شده كه نمایندگان ایران طی نامه‌ مورخ سوم نوامبر كه از بحرین دریافت داشته‌اند می توانسته‌اند ویزا دریافت كنند. اتفاقی كه نیفتاده وباعث دیپورت شدن خبرنگاران ایرانی شده است. در بین افرادی كه دیپورت شده‌اند، كسانی بوده‌اند كه حتی ویزا را هم در اختیار داشته اند اما بعد از سه ساعت انتظار نتوانسته‌اند وارد بحرین شوند.

این اقدام عجیب به نظر می رسد و بدین وسیله از شما می خواهیم كه اهمیت این موضوع را به مقامات بحرین اطلاع دهید. چرا كه فیفا از تمام كشورهای عضو انتظار دارد كه استانداردهای مربوط به پوشش رسانه‌ای رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 را رعایت كنند.همچنین تمام كشورهای عضو فیفا موظف هستند شرایط را برای ورود هواداران فوتبال از كشور میهمان فراهم كنند تا بتوانند در روز مسابقه در ورزشگاه حاضر شوند.در شرایطی كه برای مسابقه‌ای این وضعیت وجود نداشته باشد و انتظارات برآورده نشود، فیفا موضوع را به كمیته برگزاری رقابت‌ها ارجاع خواهد داد.

بدین وسیله از شما می خواهیم كه دلیل دیپورت شدن افراد یاد شده را به صورت رسمی به فیفا اعلام كنید. پاسخ دهی سریع و به موقع شما باعث امتنان خواهد بود.

با تشكر
جرومه والكه
دبیركل فدراسیون جهانی فوتبال
رونوشت:
علی كفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران
مهدی محمد نبی دبیركل فدراسیون فوتبال ایران
آلكس سوسی دبیركل كنفدراسیون فوتبال آسیا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
0
0
آقای کفاشیان لبخندیادت نره
نظرات بینندگان