کد خبر: ۴۴۱۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۴ - ۲۱ آبان ۱۳۹۰

ناجا: به پیامک های مشکوک جواب ندهید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون اجتماعی پلیس فتا اظهار داشت: کاربران موبایل و رایانه استفاده از آنتی ویروس‌ها را جدی بگیرند تا از این طریق از هر گونه تهدیدی در امان باشند.

 سرهنگ سید محسن میربهرسی در گفتگو با فارس بیان داشت: از آنجایی که مجرمان سایبری هر روز به دنبال شگردهای جدیدی برای کلاهبرداری هستند این بار کلاهبرداری‌ها به سمت تلفن‌های همراه گرایش پیدا کرده است.

وی گفت: تمام نکات ایمنی در استفاده از گوشی تلفن همراه و همچنین رایانه‌ها می‌بایست مد نظر قرار گیرد چرا که بسیاری از ویروس‌ها در تلفن‌های همراه کاربری داشته و از طریق آنها می‌توان اطلاعات دیگران را مورد استفاده قرار داد.

معاون اجتماعی پلیس فتا در ادامه اظهار داشت: کاربران موبایل و رایانه استفاده از آنتی ویروس‌ها را جدی بگیرند تا از این طریق از هر گونه تهدیدی در امان باشند.

میر بهرسی در پایان گفت: به برخی از افراد پیامک‌هایی مبنی بر برنده‌شدنشان در یک مسابقه یا قرعه‌کشی ارسال می‌شود تا از این طریق اطلاعات شخصی آنان به دست آید، اما از دریافت کنندگان این نوع پیامک‌ها درخواست می‌کنیم به هیچ عنوان اقدام به ارسال اطلاعات خود نکرده و پاسخی به این گونه پیامک‌ها ندهند.
نظرات بینندگان