arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۷

برهم صالح: برای تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران تلاش خواهیم کرد

برهم صالح ، رئیس جمهور عراق که بعد از سفر یک روزه خود تهران را به مقصد ریاض ترک کرد در صفحه توییتر خود نوشت: ما با ایران روابط اجتماعی و فرهنگی ریشه‌دار و تاریخی داریم و برای تقویت روابط و همکاری‌های اقتصادی تلاش خواهیم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس‌جمهور عراق که پس از سفری یک روزه تهران را به مقصد ریاض ترک کرد در صفحه توییتر خود نوشت: ما با ایران روابط اجتماعی و فرهنگی ریشه‌دار و تاریخی داریم.

به گزارش ایسنا، برهم صالح ، رئیس جمهور عراق که بعد از سفر یک روزه خود تهران را به مقصد ریاض ترک کرد در صفحه توییتر خود نوشت: ما با ایران روابط اجتماعی و فرهنگی ریشه‌دار و تاریخی داریم و برای تقویت روابط و همکاری‌های اقتصادی تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: عراق با روابط متمایز خود با کشورهای اسلامی همسایه و عربی، سنگ بنای یک سیستم منطقه‌ای پایدار است که بر پایه احترام به حاکمیت، تکامل اقتصادی و پایان دادن به منازعات پوچی است که منطقه را فراگرفته‌اند.

وی در توئیت دیگری نوشت: این سفرها به کشورهای همسایه در راستای ایجاد روابط مستحکم با تمام کشورهای منطقه و براساس منافع مشترک است که استقلال و حاکمیت کشورها را حفظ و فرصت همکاری و تفاهم برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه را فراهم می‌کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، رییس جمهور جدید عراق در جریان سفر منطقه خود، صبح دیروز (شنبه) وارد تهران شد و مورد استقبال رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان قرار گرفت.

وی پس از دیدار با مقام معظم رهبری، حسن روحانی رئیس جمهور ایران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و دیگر مسولین صبح امروز (یکشنبه) تهران را به مقصد ریاض ترک کرد.

براساس این گزارش، برهم صالح، رییس‌جمهور عراق که به عنوان اولین سفر خود در این مقام، کشورهای عربی منطقه را انتخاب کرده است پیش از این به کویت ، امارات و اردن سفر و با مقامات این کشورها دیدار و گفت‌وگو کرد.

برچسب ها: برهم صالح
نظرات بینندگان