arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۲۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۵ - ۲۹ آبان ۱۳۹۷

دو کره پست‌های مرزی را منهدم کردند

پیونگ یانگ امروز ۱۰ پست مرزی را در منطقه غیرنظامی شده بین دو کره و در راستای پیگیری طرح سازش و با وجود توقف مذاکرات خلع سلاح اتمی بین کره شمالی و آمریکا منفجر کرد.این اقدام یکی از اقدامات مورد توافق در جریان نشست پیونگ یانگ میان مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در سپتامبر سال جاری میلادی به دست آمد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

پیونگ یانگ امروز (سه‌شنبه) ۱۰ پست مرزی را در منطقه غیرنظامی شده بین دو کره و در راستای پیگیری طرح سازش و با وجود توقف مذاکرات خلع سلاح اتمی بین کره شمالی و آمریکا منفجر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ این اقدام یکی از اقدامات مورد توافق در جریان نشست پیونگ یانگ میان مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در سپتامبر سال جاری میلادی به دست آمد.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی به سئول گفته که ۱۰ پست مرزی را منفجر کرده و نیروهای جنوبی به طور کامل بر این روند نظارت داشتند و آن را تایید کردند.

سئول نیز ۱۰ پست مرزی طرف خود را با بیل مکانیکی در منطقه غیرنظامی شده منهدم کرده است.

کره شمالی بیش از کره جنوبی تاسیسات پست مرزی دارد و به گفته خبرگزاری یونهاپ، این اقدام باعث شده تا تنها ۱۵۰ پست در منطقه بماند اما در سمت کره جنوبی تنها ۵۰ پست وجود دارد.

برچسب ها: پست‌های مرزی
نظرات بینندگان