کد خبر: ۴۴۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۱ - ۲۲ آبان ۱۳۹۰

وضعیت اجاره آپارتمان مخصوص زوج‌های جوان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در بازار اجاره واحدهای مسکونی برخی از مالکان به‌این موضوع که چه مستاجری (مجرد، زوج یا خانواده) واحدشان را اجاره کند، اهمیت نمی‌دهند و فقط تصمیم دارند واحد خود را تحت هر شرایط اجاره دهند، اما در مقابل، برخی از موجران ترجیح می‌دهند مستاجرشان را هم خودشان تعیین کنند و معمولا‌این دسته از مالکان به طور صریح در آگهی خود اعلام می‌کنند که با افراد مجرد یا زوج برای عقد قرارداد توافق می‌کنند.

اکنون، مدتی است که تعداد انگشت شماری از موجران و همچنین مشاوران املاک به عنوان راهنمایی به متقاضیان در بازار مسکن، در برخی از آگهی‌های واحدهای اجاره‌ای اعلام می‌کنند: واحد مذکور مناسب زوج‌ها یا افراد مجرد است و نکته جالب ‌این نوع آگهی‌ها میزان متراژ است؛ زیرا ‌این پیشنهاد ممکن است مربوط به یک واحد 45 متری یا 120 متر مربعی باشد. برای مثال: یک واحد 120 متری در یکی از فرعی‌های منطقه الهیه با شرایط 20 میلیون تومان ودیعه و 2 میلیون تومان اجاره ماهانه به بازار اجاره عرضه و اعلام شده است:‌ این واحد مسکونی مناسب برای یک زوج است. همچنین در غرب تهران یعنی در محله سعادت آباد، واحدی 110 متری واقع در خیابان صراف‌ها با امکانات استخر، سونا، سالن بدنسازی برای اجاره به یک زوج پیشنهاد شده است و اجاره واحد مذکور به صورت 93 میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.

 «قابل توجه زوج‌های جوان خوشبخت» عنوان یکی دیگر از آگهی‌های واحدهای اجاره‌ای در محدوده خیابان شریعتی است. ‌این واحد مسکونی با متراژ 90 متر مربع، نوساز و فوق‌العاده لوکس معرفی شده است. 20 میلیون تومان ودیعه علاوه بر یک میلیون و 200 هزار تومان اجاره ماهانه، مبلغ اجاره ‌این واحد است.

در بین واحدهای متراژ بزرگ و متوسط، موجرانی که مالک واحدهای متراژ کوچک هستند، متراژهای نقلی را هم مستعد اجاره برای زوج‌ها می‌دانند به همین خاطر واحدهایی با متراژ 45 متر مربع را مناسب سکونت زوج‌ها ارزیابی می‌کنند. یک واحد 45 متری در منطقه پاسداران با اجاره 20 میلیون تومان ودیعه و 300 هزار تومان اجاره ماهانه به نقل از مالک، ارزنده برای اجاره به زوج معرفی شده است.
نظرات بینندگان