کد خبر: ۴۴۲۸۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۶ - ۲۲ آبان ۱۳۹۰

پاسخ لاریجانی به اظهارات رئیس مجلس سوییس درباره آمار بالای اعدام‌ها در ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اواخر مهر ماه رییس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس یکصد و بیست و پنجم مجمع بین المجالس به سوییس رفته بود.

به گزارش انتخاب به نقل از خبر؛ در آن سفر علی لاریجانی دیداری هم با رییس مجلس سوییس داشت. جواد جهانگیرزاده ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در این سفر لاریجانی را همراهی می‌کرد روایتی از این دیدار را در گفت و گویی که در کافه خبر داشته، مطرح کرده است که در ادامه آن را می خوانید:

در این دیدار رییس مجلس سوییس نگرانی خود و غربی‌ها از مسئله اعدام‌ها در ایران را مطرح کردند. اما به ایشان اظهار شد که بخش قابل توجهی از اعدام‌هایی که در داخل صورت می‌گیرد به خاطر موضوع مواد مخدر است و ایران همه ساله تعداد قابل توجهی شهید برای مبارزه با مواد مخدر می‌دهد. همچنین این مسئله اظهار شد که اگر غرب موافق باشد که جمهوری اسلامی ایران برخورد با مواد مخدر نکند، از آنجا که عمدتا مقصد این مواد اروپاست، خب جمهوری اسلامی این تعداد شهید را نخواهد داد و از این اتهام حقوق بشری درباره اعدام هم مبری خواهد شد!

 آنها خیلی جا خوردند و نگران شدند که این اقدام می‌تواند شرایط را کاملا به هم بزند. از سوی دیگر برخوردهای متفاوت غرب هم با این موضوع نیز در دیدار مذکور مطرح شد. تا پیش از اینکه انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در افغانستان حاکمیت کنند، میزان تولید مواد مخدر 400 تن بود اما الان بیست برابر شده و به رقم 8000 تن رسیده است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهسا23
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۲
0
0
مواد مخدر با عزیزم و فداتشم ریشه کن نمی شه
باید تا میشه اعدام کرد
نظرات بینندگان