کد خبر: ۴۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۷ - ۲۲ آبان ۱۳۹۰

كاميون‌ها عامل مرگ 19 درصد كشته‌هاي حوادث رانندگي

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


در فاصله زماني سال‌هاي 85 تا 89، 120هزار و 70 نفر در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند كه در مرگ 22 هزار و 971 نفر يعني 1/19 درصد آنان، كاميون، ‌كاميونت و تريلي‌ها موثر بوده‌اند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا؛ طبق اعلام سازمان پزشكي قانوني، بيشترين آمار مرگ بر اثر تصادف با كاميون، ‌كاميونت و تريلي‌ها نسبت به كل فوتي‌هاي حوادث رانندگي در پنج سال اخير مربوط به سال 86 است كه عدد چهار هزار و 644 نفر و به عبارتي 20 درصد كل فوتي‌ها را شامل مي‌شود.

بر اساس اعلام سازمان پزشكي قانوني، پس از آن سال 89 با 3/19 درصد، 88 با 1/19 درصد، 87 با 7/18 درصد و 85 با 5/18 درصد به ترتيب بيشترين دآمار كشته‌هاي متاثر از تصادف با كشنده‌ها نسبت به كل كشته‌هاي حوادث رانندگي در همان سال را در برگرفته‌اند.

رانندگان كاميون‌ها بيش از آن‌كه در حوادث رانندگي كشته شوند، عامل مرگ ديگر افراد در اينگونه حوادث هستند در حالي كه راكبان موتورسيلكت‌ وضعيتي برعكس دارند، يعني بيشتر از آن‌كه عامل مرگ ديگر افراد باشند خود در حوادث رانندگي كشته مي‌شوند.

از سوي ديگر از آنجا كه ضربه به سر عاملي مهم در فوت ناشي از حوادث رانندگي محسوب مي‌شود و بيشتر موتورسواران را تهديد مي‌كند، استفاده از كلاه ايمني مي‌تواند به كاهش مرگ اين گروه منجر شود.
نظرات بینندگان