arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۶۲۷۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۸ - ۲۲ آذر ۱۳۹۷

سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است

«تیم کین» سناتور دمکرات آمریکایی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهوری این کشور در ارتباط با برجام و آزادسازی پول‌های مسدودشده ایران، در توئیتر نوشت: او متوهم است و مشخصاً حتی یک صفحه از برجام را هم نخوانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است«تیم کین» سناتور دمکرات آمریکایی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهوری این کشور در ارتباط با برجام و آزادسازی پول‌های مسدودشده ایران، در توئیتر نوشت: او متوهم است و مشخصاً حتی یک صفحه از برجام را هم نخوانده است.

کین ادامه داد: برجام حتی یک پنی هم به ایران نبخشید، بلکه پول این کشور را که در حساب‌های بانکی مسدود شده بود، آزاد کرد.
وی مدعی شد: این توافق موجب اعمال چند دهه محدودیت و نظارت روی ایران شده و این کشور را از دستیابی یا توسعه تسلیحات هسته‌ای بازداشته بود.
این ادعا در شرایطی است که تهران هیچ‌گاه به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نبوده و بارها مقامات کشورمان توسعه و استفاده از آن را غیر شرعی دانسته اند.
سناتور آمریکایی در ادامه توئیت‌های روز چهارشنبه خود، نوشت: رئیس جمهوری ترامپ با وجود مخالفت‌ فرماندهان نظامی دولتش و تنها به علت احساس کمبود نسبت به اوباما، توافق هسته‌ای را نابود کرد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه از برجام خارج شده و تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را بازگردانده بود.
وی روز چهارشنبه در توجیه ناکامی در مسائل داخلی آمریکا، به برجام تاخته و مدعی شده بود که این توافق میلیاردها دلار پول در اختیار ایران قرار داده است.
ترامپ نوشته بود: دمکرات ها و اوباما به ایران 150 میلیارد دلار دادند و هیچ نگرفتند، اما نمی توانند پنج میلیارد دلار برای امنیت ملی و (احداث) یک دیوار اختصاص دهند.
این در شرایطی است که به نوشته آسوشیتدپرس و رسانه های آمریکایی، بخش زیادی از آن اموال متعلق به خود ایران و مابقی مربوط به بدهی قدیمی آمریکا بوده است

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان