arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۶۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۲۴ آذر ۱۳۹۷

پاکسازی به سبک یوتیوب /حذف 58 میلیون ویدیو مخرب طی 3 ماه

یوتیوب این روزها قوی تر از هر زمان دیگری در راستای حذف ویدیوهای مخرب فعالیت می کند و این فعالیت در سه ماهه اخیر رکورد زده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یوتیوب این روزها قوی تر از هر زمان دیگری در راستای حذف ویدیوهای مخرب فعالیت می کند و این فعالیت در سه ماهه اخیر رکورد زده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یوتیوب ویدیوهای پرشماری را که محتواهای مخرب و خطرناک داشتند حذف کرده و موفق شده در این زمینه رکورد دار شود.

نکته مثبت این است که یوتیوب وعده داده که به زودی سرعت حذف ویدیوهای خود را چندین برابر خواهد کرد. این پلتفرم ویدئوی اجتماعی اعلام کرده که از ماه ژوئیه تا سپتامبر 58 میلیون ویدیو را به علت نقض دستورالعملهای مهم و قوانین خود حذف کرده است. این موضوع شامل حذف 7.8 میلیون ویدیو فردی همراه با فیلم های متفرقه از بیش از 1.6 میلیون کانال است. یوتیوب همچنین اعلام کرد که بیش از 224 میلیون نظر را در طول سه ماه گذشته حذف کرده است.

این شرکت در یک پست وبلاگ نوشته است: "ما در مبارزه علیه کاربران منفی در پلتفرم خود بسیار موفق عمل کردیم و در تلاشیم تا هر نوع محتوای منفی را هرچه سریعتر حذف کنیم. ما می دانیم که باید کارهای بیشتری انجام شود و در حال سرمایه گذاری در حوزه استخدام نیروها و به کارگیری فناوری هایی هستیم تا هر چه سریعتر محتواهای ناقض قوانین را حذف کنیم."

پلتفرم ویدیویی یوتیوب که متعلق به گوگل  است بیش از 90 درصد از کانال های ویدیویی را در خود جا داده است.  بر اساس گزارش یوتیوب، 10.2 درصد از ویدیوهای حذف شده بر اساس نقض قوانین ایمنی کودکان حذف شده است.

یوتیوب برای حذف این محتواها از سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی و البته اپراتورهای انسانی استفاده می کند. این شرکت اعلام کرده که  74.5 درصد از فیلم هایی که توسط سیستم خودکار یوتیوب حذف شده پیش از آنکه حتی کامنت بگیرد پاک شده است.

 

 

نظرات بینندگان