arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۱ - ۲۶ آبان ۱۳۹۰

پورمحمدی: پرونده اختلاس گسترده و پرحاشیه است/ روزانه به بازپرسها گزارش می دهیم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه کار بررسی پرونده اختلاس بزرگ با جدیت و قاطعیت ادامه دارد از این پرونده به عنوان پرونده ای گسترده و پرحاشیه یاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری با شبکه استانی افلاک در سخنانی به تشریح آخرین وضعیت پرونده اختلاس بانکی پرداخت و اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قوانین است که این بازرسی ها شامل حال بانکها هم می شود.

به گزارشهای متعدد ما کم توجهی شد

وی تصریح کرد: ما در بازرسی های خود طی سالهای گذشته از بانکها هر جا به تخلفی برخورد کرده ایم گزارش داده ایم و در این مدت در خصوص بانکها گزارشهای متعددی به متولیان امر دادیم ولی به این گزارش ها کم توجهی شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: اگر به گزارش های تهیه شده در سالهای گذشته توسط سازمان بازرسی توجه می شد ما امروز با مشکل اختلاس بزرگ بانکی مواجه نمی شدیم.

اگر متخلفان بانک تاسیس می کردند معلوم نبود تخلفات سر از کجا در می آورد

حجت الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه ما در بازرسی ها و نظارت های خود به دنبال کمک به مدیران هستیم، یادآور شد: وقتی بازرسان و ناظران ما تذکر و راهنمایی می دهند قطعا دنبال به دردسر انداخت مدیران نیستند بلکه به دنبال مشاروه و کمک هستند.

وی با اشاره به روند اختلاس بانکی اخیر گفت: متخلفان داشتند بانک تاسیس می کردند که اگر این بانک راه می افتاد معلوم نبود این تخلفات سر از کجا در می آورد.

سوابق تخلفات را داشتیم

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: هنگامی که متخلفان خواستند بانک تاسیس کنند ما به بانک مرکزی دستور دادیم که جلوی کار را بگیرند و بعد از آن بود که موضوع اختلاس لو رفت.

حجت الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه ما سوابق تخلفات را داشتیم، عنوان کرد: در جریان پرونده اختلاس بانکی با توجه به اینکه ما آشنایی با سوابق کار داشتیم به پرونده خیلی کمک کردیم.

وی با بیان اینکه همچنان کارشناسان ما مشغول کار کردن روی این پرونده هستند، تصریح کرد: ما روزانه داریم گزارش های مربوطه را بازپرس های پرونده می دهیم.

اطمینان بخشی به مردم برای پیگیری جدی و قاطع پرونده

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با دادن اطمینان به مردم پیرامون قاطعیت و جدیت در پیگیری این پرونده، بیان داشت: پرونده با سرعت، دقت، جدیت، قاطعیت و وسواس در حال بررسی است.

حجت الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه آنچه حق است در جریان پرونده مد نظر قرار خواهد گرفت، با اشاره به مدت زمان کوتاه برنامه یادآور شد: من زمان ندارم که توضیح دهم ولی این پرونده خیلی گسترده است.

پرونده اختلاس بزرگ بانکی دارای حواشی زیادی است

وی با تاکید بر اینکه پرونده اختلاس بزرگ بانکی دارای حواشی زیادی است، تصریح کرد: با این حال تلاش همه متولیان و مسئولان امر این است که این پرونده با نهایت سرعت و در عین حال دقت و جدیت جمع شود و حکم قاطعی در این رابطه داده شود.
نظرات بینندگان