کد خبر: ۴۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۲۶ آبان ۱۳۹۰

محمد جواد لاريجاني : غربي ها اجراي احکام اسلام را هدف قرار دادند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه کشورمان گفت: قطعنامه هایی که به بهانه نقض حقوق بشر ضد ملت ایران صادر می شود، برای جلوگیری از اجرای احکام شریعت اسلام و تضعیف آنهاست .

محمدجواد لاریجانی که برای شرکت در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع حقوق بشر در نیویورک به سر می برد، در جمع نمایندگان سیاسی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی افزود: ارزش هایی که در قطعنامه های غرب به بهانه نقض حقوق بشر، مورد حمله و تخطئه قرار می گیرند، ریشه در وحی الهی دارند و مخاطب آن، بیش از یک میلیارد مسلمان است. لاریجانی از قصاص به عنوان یکی از اصلی ترین احکام الهی که در قرآن کریم یاد کرد و گفت: غربی ها می گویند شما چرا قصاص می کنید؟ در حالیکه آنها یا نمی دانند و یا خود را به تجاهل می زنند که اصولا قصاص حق مردم است، نه حق حکومت و حکومت توانایی سرباز زدن از ادای حقوق افراد جامعه را ندارد.

وی افزود: با این همه، همانگونه که در شرعیت مقدس اسلام نیز بر رأفت و گذشت تاکید شده است، حکومت تلاش خود را برای گرفتن رضایت از اولیای دم و صاحبان حقوق و ایجاد سازش بین طرفین به کار می گیرد.

مشاور امور بین الملل قوه قضائیه توجه بیشتر کشورهای اسلامی به تهاجم سازمان یافته غرب به فرهنگ اسلام را یادآور شد افزود: در این قطعنامه ها، از اجرای احکام الهی به عنوان نقض حقوق بشر یاد شده است در حالیکه در بحث حقوق بشر، باید مسائل فرهنگی، قومی، مذهبی و ارزش های همه ملت ها محترم شمرده شود و کسی حق ندارد آنها را کوچک بداند و یا هانت کند. دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان خطاب به نمایندگان سازمان همکاری های اسلامی گفت: اگر این سازمان اسلامی در برابر اقدامات غربی ها مبنی بر انتخاب گزینشی یکی از اعضای سازمان و وارد آوردن فشار همه جانبه به آن کشور ساکت بماند و اعتراض نکند، این رویه خطرناک به سایر کشورهای اسلامی و در نتیجه به تقابل جدی غرب با جهان اسلام منجر خواهد شد. لاریجانی همچنین با تاکید بر اینکه حقوق بشر، نباید دست آویز غربی ها برای وارد آوردن فشار به دیگر کشورها شود، گفت: متاسفانه علاوه بر اهداف سیاسی مشهودی که در این قطعنامه ها وجود دارد، اهداف فرهنگی دیگری نیز به چشم می خورد که اصلی ترین هدفشان ضدیت با اسلام و سیاه نمایی فرهنگ اسلامی است.
نظرات بینندگان