کد خبر: ۴۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۲۶ آبان ۱۳۹۰

آیت الله صافی گلپایگانی: خانه داری افتخار است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این مرجع تقلید گفت: کار زن در خاانه افتخار است، بیشتر کارها ثواب آن را ندارد، نباید در این زمینه تحت تاثیر فرهنگ غرب و غرب گرایی باشیم.

به گزارش انتخاب، آیت الله صافی گلپایگانی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از اساتید شرکت کننده در همایش تحول در علوم انسانی تصریح کرد: همه در خط ولایت امیرالمومنین(ع) و هدایتهای ائمه(ع) باشیم که این راه یگانه راه مستقیم به طرف قرب خداوند است.
وی با تاکید بر توجه اسلام به علم و تحقیق در کاینات اظهار داشت: در همه رشته های علمی و تحقیق در عالم عجایب که امروز توسعه و گسترش پیدا کرده نشانه هایی از خداوند قرار دارد.
این مرجع تقلید افزود: کسانی کهم، در این رشته ها و در شناسایی خواص عالم، عالم باشند به عظمت خالق این عالم پی می برند.
آیت الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: مردم باید خداشناسی خود را از طریق علوم مختلف تکمیل کنند، بشر همواره باید بر علوم خود بیفزاید.
استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: اسلام دینی است که مردم را به تفکر و تعقل دعوت می کند.
وی در ادامه بر ضرورت بهره گیری از هدایتهای قرآنی تاکید کرد و گفت: ما هر چه کمبود داریم برای این است که آنگونه که باید هدایتهای قرآنی نگرفته ایم و به آن عمل نمی کنیم.
این مرجع تقلید، با اشاره به اینکه حیات و مدنیت بشر براساس تعالیم قرآنی است، ابراز داشت: هر چه بیشتر با علوم قرآنی آشنا شویم برای ترقی جامعه و شخص ما موثر است.
آیت الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: تعلیم و تعلم مساله بزرگی در اسلام است و کسانی که استاد هستند باید اخلاق خود را در افراد منعکس کنند.
وی افزود: تعلم و تعلم شغل بزرگی است که ملائکه بال خودشان را زیر پای کسانی که طلب علم می کنند می گسترانند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود رعایت حجاب زنان در جامعه را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: امروز محتاج خواهرانی هستیم که در حفظ سنتهای الهی نمونه باشند و حجاب اسلامی را رعایت کنند.
آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: اختلاط زن و مرد و محرم و نامحرم باید ملاحظه شود و در این مسیر، خواهران باید استقامت کنند.
وی در پایان با بیان اینکه خانه داری افتخار است، گفت: کار زن در خاانه افتخار است، بیشتر کارها ثواب آن را ندارد، نباید در این زمینه تحت تاثیر فرهنگ غرب و غرب گرایی باشیم.
نظرات بینندگان