کد خبر: ۴۴۷۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۴ - ۲۶ آبان ۱۳۹۰

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران: ریزش کروبی و موسوی زلزله ده ریشتری است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: ریزشهای مرحله سوم انقلاب زلزله ده ریشتری است، در مرحله سوم ریزشهای انقلاب اسلامی، آقای کروبی و موسوی در معرض آزمون قرار گرفتند، هیچ نباید تعجب کرد وقتی طلحه و زبیر جزو ریزشهای مرحله سوم می شوند اینها در عصر ما دور از انتظار نیست.

به گزارش انتخاب، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی روز پنجشنبه در همایش بزرگ مبلغان ویژه روحانیون اعزامی به رده های سپاه پاسداران که در دارالشفاء برگزار شد، با اشاره به مناسبتهای فراروی مبلغان تصریح کرد: دهه محرم و عاشورای حسینی اولین مناسبت پیش روی مبلغان اعزامی به رده های سپاه است که مردم در این ایام اشتیاق بیشتری برای فراگیری معارف اسلامی دارند.

وی حاکمیت اصولگرایان و آزمونها و چالشهای پیش رو را از دیگر اولویتهای تبلیغ دانست و ابراز داشت: دولت کارگزاران با شعار توسعه اقتصادی و سازندگی و دولت اصلاح طلبان با شعار توسعه سیاسی و اصلاح طلبی وارد عرصه شدند که در دوره سوم نیز اصولگرایان وارد کار شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تاکید بر اینکه مجموعه اصولگرایان یک امید برای کشور هستند، گفت: آقای احمدی نژاد یکی از اجزای اصولگرایان است، آقای احمدی نژاد همه اصولگرایان نیست، باید این مجموعه را حفظ کنیم که اگر امید مردم به اینها قطع شود و امید پاسدارن و بسیجیان ناامید شود غیرقابل جبران است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: دشمن دقیقا براندازی نظام را در بستر دموکراسی قرار داده است و انتخابات را بهترین فرصت برای ایجاد چالش انتخاب کرده است.

وی مردم را قوه اجرای تدابیر علما دانست و اظهار داشت: ولایت، الهی است اما تولید قدرت دست مردم است، حضور مردم بر سر صندوقهای رأی، نقش مثبتی برای ولی فقیه است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی همچنین توجه به خیزشهای منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما با یک بیداری اسلامی و خیزش اسلامی مواجه هستیم که نقش ایران در این معادلات برای بسیاری از علما توجیه نیست که در دنیای اسلام با چه مشکلاتی مواجه هستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تضادهای پیش روی ایران و عربستان اظهار داشت: برخی می گویند شما چرا با عربستان مشکل دارید که زائران ما را اذیت می کنند، اما عربستان در کنار ارپا و امریکا با همه وجود با هسته ای شدن ایران مخالف است، دومین مساله، حزب الله در لبنان است که عربستان می گوید شما چرا از حزب الله و حماس حمایت می کنید؟ مساله بعدی مساله عراق است آقای امیرعبدالله می گوید چرا شما اصرار دارید که حکومت در عراق در دست شیعیان باشد؟

وی با اشاره به اینکه تنها پرچمدار اندیشه اهل بیت(ع) در عراق ایران است، ادامه داد: حتی در این مسایل ترکیه و سوریه نیز با عربستان همراه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: آمریکایها در کنار عربستان و اردن در فکر توطئه علیه ایران هستند و در این بین بسیج و سپاه را سر خط کردن و با نشاط و شاداب نگه داشتن خیلی مهم است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه ضرورت توجیه آحاد مردم بویژه سپاه و بسیج را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: ملت ما پرچمدار یک حرکت جهانی است، ما باید بدانیم که در این عصر رسالت داریم، ملت ما باید برای رفع موانع ظهور امام زمان(عج) آبدیده شوند.

وی مخاطب شناسی را از اصول مهم تاثیرگذاری دانست و ابراز داشت: مبلغان طبیب هستند، باید به بیماری بیمار نگاه کنند که از چه چیزی رنج می برد و این کمبود را تامین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفتمان نبوی و اموی را از بحثهای مورد نیاز مبلغان دانست و گفت: گفتمان نبوی و اموری دقیقا اختلاف بر سر دو گفتمان الهی و شیطانی است، گفتمان امام حسین(ع) گفتمان الهی و گفتمان یزید گفتمان شیطانی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شاخصهای گفتمان نبوی و اموی باید برای مردم تشریح شود.

وی همچنین رهبری الهی، شریعت الهی و مردم را ارکان حاکمیت دینی در جامعه معرفی کرد و اظهار داشت: برخی می گویند مبلغان بیشتر اخلاقی صحبت کنند نه سیاسی اما من طرفدار مبانی مباحث سیاسی هستم، مردم ما مشکل مباحث سیاسی دارند، آقای سروش و اهل سنت خالقیت را قبول دارند اما شارعیت خدا را قبول ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به اینکه حرکت انبیا نرم افزاری است نه سخت افزاری ابراز داشت: انقلاب نوح شکل نگرفت چرا که شرط لازم رهبری الهی و شرط کافی حضور مردم است که هر کجا که شرط کافی همراهی کرد، انقلاب پیروز شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: رهبری الهی سنت خدا و رکن شرط لازم و همراهی مردم نیز سنت خداست.

وی نسبت به پیامدهای عدم تبعیت مردم از فرمان رهبری الهی هشدار داد و عنوان کرد: پیامبر مشروعیت الهی را محقق کرده بود و معروف را در رأس حکومت قرار داده بود، اما با عدم همراهی مردم منکر به جای معروف نشست و حکومت الهی به حکومت طاغوتی تبدیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تاکید کرد: غیبت بیش از هزار و 200 سال امام زمان(ع) یکی از اثار عدم تبعیت مردم از فرمان رهبری الهی و ولایت است، اگر مردم آن زمان درست عمل می کردند جامعه امروز به این شکل گرفتار نمی شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران توجه به علل و عوامل رویشها و ریزشها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در هر انقلابی هم رویش و هم ریزش وجود دارد، بعد از انقلاب بسیاری ریزش کردند که مردم اینها را بدانند.

وی ریزشهای مرحله سوم انقلاب را زلزله ده ریشتری دانست و گفت: در مرحله سوم ریزشهای انقلاب اسلامی، آقای کروبی و موسوی در معرض آزمون قرار می گیرند، هیچ نباید تعجب کرد وقتی طلحه و زبیر جزو ریزشهای مرحله سوم می شوند اینها در عصر ما دور از انتظار نیست.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۷
0
1
یک زمانی خیلی روی آقای موسوی حساب می کردیم اما حالا باید تاسف بخوریم از این همه چرخش از اصول انقلاب
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۸
0
1
درود بر حاج آقا سعیدی
نظرات بینندگان