arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۰۷
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۶ - ۲۶ آبان ۱۳۹۰

احمدي‌نژاد: تقاضای کمک مالی مردم از دولت کاهش یافته، الان دیگر درخواست تسهیلات می کنند

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: مشکل جامعه بشری با حاکمیت امام عصر(عج) به طور کامل حل می‌شود اما بی‌تردید در آن زمان نیز انسان‌ها نیاز دارند که با هم درد و دل کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


رئیس‌جمهور گفت: عده‌ای حضور دولتمردان بین مردم را نمی‌پسندند و بر این باور هستند که می‌توان در اتاقی نشست و برای کل مردم تصمیم‌گیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد امروز پنجشنبه در حاشیه دیدار چهره به چهره با اقشار مختلف مردم تهران در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه نمی‌توان بین تصمیم‌گیری‌های کلان و رسیدگی به مشکلات موردی مردم اولویت قائل شد و هر دو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند، گفت: دولت معتقد است از خلال ارتباط با مردم ضمن اینکه به مشکلات جزئی مردم رسیدگی می‌شود، راهکارهای عمومی نیز برای اصلاح مقررات و روند تصمیم‌گیری‌های کشور حاصل می‌شود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: مشکل جامعه بشری با حاکمیت امام عصر(عج) به طور کامل حل می‌شود اما بی‌تردید در آن زمان نیز انسان‌ها نیاز دارند که با هم درد و دل کنند.

وی اهمیت ملاقات حضوری مسئولین با مردم و رسیدگی به مشکلات جزئی آنان را در کنار تصمیم‌گیری‌های کلان مورد تاکید قرار داد و گفت: حتی اگر مشکلی هم نباشد وجود رابطه صمیمی و عاطفی بین مردم و مسئولان ضروری است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: عده‌ای حضور دولتمردان در بین مردم را نمی‌پسندند و بر این باور هستند که می‌توان در اتاقی نشست و برای کل مردم تصمیم‌گیری کرد اما تجربه تاریخی نشان داده که اینگونه سخنان صرفا روی کاغذ باقی مانده و مشکلی از مردم را حل نکرده است.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره مهمترین مسایل و پیشنهادات مردم در ملاقات‌های حضوری خواسته‌های مردم را بسیار متنوع دانست و گفت: اوایل شروع کار دولت نهم، بیشتر تقاضاها به دریافت کمک مالی، اشتغال و بعضاً شکایت از دستگاه‌های دولتی بود اما در حال حاضر شکایات خاصی وجود ندارد و تقاضای کمک مالی هم بسیار کاهش یافته اما در مقابل تقاضا برای سرمایه‌گذاری و دریافت تسهیلات برای ایجاد اشتغال افزایش یافته است.

وی افزود: در ملاقات‌های حضوری فعلی بخش پیشنهادات به منظور اصلاح برخی مقررات و ساختارها و نیز حمایت از ابتکارات و اختراعات زیاد شده است.
 
رئیس‌جمهور همچنین گفت: مقرر شده تمامی مسئولین اعم از استانداران، فرمانداران، وزرا در دسترس مردم باشند و در سفرهای استانی نیز ستادهایی نیز ایجاد شده تا مردم به آنان مراجعه کرده و مسایل خود را مطرح کنند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولت در راستای برقراری عدالت، رسیدگی به مناطق محروم کشور را در اولویت خود قرار داد چرا که معتقد است این کار موجب رشد متعادل کشور شده و روند جابه‌جایی جمعیت را کنترل می‌کند و با توجه به وسعت و جمعیت تهران و اینکه شاید برای وزرا و دیگر مسئولین در طول سال امکان ارتباط دائم با مردم فراهم نباشد برنامه‌های اختصاصی برای رسیدگی به مسایل و پیشنهادات مردم در نظر گرفته شده است.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مهمترین اقدام دولت برای رفع مشکلات مردم گفت: اگر سلسله مراتب اداری رعایت شود و برخی پیچیدگی‌ها و موازی‌کاری‌ها کنار گذاشته شود مردم به راحتی خواهند توانست در کمترین زمان درخواست‌ها و مطالبات خود را به سرانجام برسانند.

احمدی‌نژاد در پایان تصریح کرد: باید علاوه بر انجام کار کارشناسی مسیر واحدی هم برای رسیدگی و انجام کار مردم وجود داشته باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
k-1
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۶
2
1
کسانی که سعی دارند با زمین زدن این دولت به دزدی هاشون ادامه بدن مطمئن باشند این دولت توسط خدا و مردم حفظ خواهد شد اما شما روزی تاوان ناراضی کردن مردم رو که به امید بهتر شدن وضعیت انقلاب کردند خواهید داد و اون روز جهنم دیگری برای شما خواهد بود.
حميد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۶
0
0
آقاي احمدي نژاد. يك مشكل بزرگ مردم مخصوصا كلانشهرها معضل ترافيك سنگين و مترو است. چرا جنابعالي نزديك به دو سال است اعتبار مربوط به حمل و نقل عمومي و متروي كلانشهرها را نمي پردازيد؟ چطور اينقدر از خدمتگزاري و عدالت و رسيدگي به امور مردم دم مي زنيد اما در عمل اقداماتي انجام مي دهيد كه نتيجه كاملا متضاد دارد؟! در شهر شيراز چندين سال است كه مردم خاك كارهاي عمراني مترو را مي خورند و كارها كند پيش مي رود و ترافيك سنگيني در خيابانها وجود دارد؟ مردم تا كي بايد تحمل كنند؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۶
0
1
... مردم دیوانه نیستند که ده بار تقاضای مالی بدهند.یکبار که تقاضا دادند و به صندوق مهر رضا معرفی و در آنجا شنیدند فعلا بودجه نداریم دیگر تقاضا نمی دهند.اونایی که تقاضا می دهند خبر ندارند چه خبره
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۷
4
0
ملت عاشق صادقانه و مخلصانه حرف زدنتند احمدی نژاد عزیز
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۷
1
1
به نظرم شش ماه دیگر بگویند مردم ایران آماده پرداخت تسهیلات هستند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۷
0
2
بدون شرح:
(در شروع کار دولت نهم،بیشتر تقاضاها...و شکایت از دستگاههای دولتی بود اما در حال حاضر شکایت خاصی وجود ندارد.)!!!!
نیاز مند
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۸
0
5
تصور می کنید عدم درخواست مالی مردم از بی نیازی آنان است یا از ناامیدی و یاس نسبت به اینگونه تقاضاها ؟اصلا طرح کمک مالی به مردم نوعی گدا پروری و تشویق تکدی گریست . عاقلان مردم را ماهی نمی دهند بلکه ماهی گیری می آموزند.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
با عرض معذرت ! ببخشید گدا هم باشم دو سه دفعه نه چهار دفعه التماس میکنم !!! دفعه پنجم طرف رو ولش میکنم !! بازم ببخشید !!!
ناشناس
|
NORWAY
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
3
بله خوب مردم دیگه از روزی که فهمیدند LC چیه حالا دیگه همه از همون LC ها میخواهند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
2
انتخاب!
نظرمو جزو غیر قابل انتشار هم نزدی؟!!
نظرات بینندگان