arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۱ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷

هشت نفر در سوانح جاده ای کرمانشاه جان سپردند

رئیس پلیس راه کرمانشاه از وقوع سه سانحه رانندگی در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: متاسفانه در جریان این سوانح که عصر امروز (دوشنبه) بوقوع پیوست، هشت نفر جان خود را از دست داده و پنج نفر نیز مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

هشت نفر در سوانح جاده ای کرمانشاه جان سپردندسرهنگ «محمد حیدری» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سانحه نخست که در شهرستان سرپل ذهاب و نزدیکی های شهر سرمیل بین یک دستگاه تریلی و یک دستگاه سمند رخ داد سه نفر جان خود را از دست داده و یک نفر هم مصدوم شد.
وی افزود: جانباختگان این سانحه رانندگی از سرنشینان خودروی سمند بودند، ضمن اینکه راننده خودروی تریلی نیز زخمی شد.
سرهنگ حیدری، توجه نکردن به جلو از سوی راننده خودروی سمند را علت وقوع این سانحه عنوان کرد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه همچنین از وقوع سانحه رانندگی دیگری در ساعت 18:20 دقیقه در کیلومتر 12 محور هرسین - کرمانشاه خبر داد و گفت: این حادثه بین خودروی سواری پژو 405 و تریلی ماک رخ داد که منجر به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن یک تن دیگر شد.
وی خاطرنشان کرد: در این حادثه هر سه سرنشین خودروی پژو جان سپردند و راننده تریلی نیز مصدوم شد.
حیدری، علت وقوع این سانحه را رعایت نکردن فاصله طولی از سوی خودروی پژو 405 عنوان کرد.
این مقام انتظامی به سومین سانحه رانندگی منجر به فوت نیز اشاره کرد و گفت: این حادثه ساعت 19:30 دقیقه در محور روانسر بین 2 دستگاه خودروی سواری پژو پارس با پراید رخ داد.
وی گفت: در این حادثه نیز یک نفر از خودروی پژو و یک نفر از خودروی پریاد جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز زخمی شدند.
سرهنگ حیدری گفت: علت وقوع این سانحه دلخراش هنوز مشخص نشده است.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه در پایان به رانندگان توصیه کرد تا در شرایط لغزندگی حتما فاصله طولی را رعایت و از سرعت و شتاب غیرمجاز خودداری کنند.
آمارهای پلیس راه می گوید که در هشت ماه سپری شده از سال جاری 250 نفر در جاده های استان کرمانشاه کشته و سه هزار و 811 نفر نیز مصدوم شدند.
در مدت مشابه سال گذشته نیز 254 نفر در تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند و سه هزار و 825 نفر نیز مصدوم شدند.
استان کرمانشاه بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که بخشی از آن در منطقه اورامانات، گیلانغرب، سنقر و کلیائی، هرسین و برخی دیگر از شهرستان ها یک بانده است که برای تعریض و 2 بانده کردن آن بودجه جهشی مورد نیاز است. 
کارشناسان جاده، وسیله نقلیه و راننده را سه ضلع شکل دهنده یک حادثه جاده ای می دانند اما برای راننده به عنوان موجود زنده و هوشیار نقش بیشتری به نسبت 2 بخش دیگر قائل هستند. 
بخشی از جاده ها در استان کرمانشاه پرتردد، باریک یک بانده و دارای نقاط حادثه خیز و پیچ های تند است که نیاز دارد نسبت به تعریض و رفع نقاط حادثه خیز آن تلاش بیشتری شود و از این طریق به کاهش تصادفات و تلفات کمک کرد.

نظرات بینندگان