arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۶ - ۲۸ آذر ۱۳۹۷

روحانی تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد

روحانی رئیس جمهوری دقایقی پیش در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی در پاسخ به دعوت رجب طیب اردوغان هنتای ترکیه ای خود، جهت حضور در پنجمین جلسه شورای‌عالی روابط راهبردی ایران و ترکیه طی مراسمی رسمی با حضور علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقتم معظم رهبری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از اعضای کابینه دولت، تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس‌جمهوری در پاسخ به دعوت رسمی همتای ترکیه‌ای خود برای حضور در پنجمین جلسه شورای‌عالی روابط راهبردی دو کشور به آنکارا سفر کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری دقایقی پیش در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی در پاسخ به دعوت رجب طیب اردوغان هنتای ترکیه ای خود، جهت حضور در پنجمین جلسه شورای‌عالی روابط راهبردی ایران و ترکیه طی مراسمی رسمی با حضور علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقتم معظم رهبری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از اعضای کابینه دولت، تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

قرار است در این سفر دو روزه که وزرای نفت، صنعت، اقتصاد، راه و نیرو و رئیس کل بانک مرکزی نیز روحانی را همراهی می‌کنند، اسناد مهمی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در حضور روسای‌جمهوری دو کشور به امضا برسد.

ایده تشکیل شورای‌عالی روابط راهبردی تهران - آنکارا نتیجه نخستین سفر روحانی به ترکیه در دولت یازدهم بود و براساس آن روسای‌جمهوری اسلامی ایران و ترکیه روابط ۳۰ میلیارد دلاری را هدف‌گذاری کردند.

نظرات بینندگان