کد خبر: ۴۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۲۷ آبان ۱۳۹۰

منصور پورحيدري: نمي‌دانم مظلومي چگونه مي‌خواهد تيمش را به مصاف صبا بفرستد

سرپرست تيم فوتبال استقلال گفت: اگر مي‌خواهيم اخلاق در ورزش را اصلاح كنيم بايد آموزش‌هاي اخلاقي را از سنين پايه شروع كنيم تا بازيكنان از همان ابتدا، رفتار و گفتار درست را بياموزند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرپرست تيم فوتبال استقلال گفت: اگر مي‌خواهيم اخلاق در ورزش را اصلاح كنيم بايد آموزش‌هاي اخلاقي را از سنين پايه شروع كنيم تا بازيكنان از همان ابتدا، رفتار و گفتار درست را بياموزند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، منصور پورحيدري درباره مسائل اخلاقي جامعه ورزش و به ويژه فوتبال اظهار كرد: من فكر مي‌كنم بايد به اين مسائل ريشه‌اي نگاه كرد. ما ابتدا بايد به بازيكنان چيزي بدهيم و بعد از آن‌ها انتظار رفتاري اخلاقي داشته باشيم. من تصور مي‌كنم كه اگر آموزش مسائل اخلاقي را از رده‌هاي سني پايه شروع كنيم و باشگاه‌ها در اين زمينه احساس مسئوليت بيشتري كنند، مسائل حل مي‌شوند.

وي در ادامه با بيان اين كه متاسفانه امروز ورود مسائل مالي و سياسي به فوتبال در بروز ناهنجاري‌هاي اخلاقي موثر بوده است، افزود: باشگاه‌ها بايد در درجه اول بازيكنان رده‌هاي پايه خود را آموزش دهند و نحوه صحيح گفتار و رفتار را به آن‌ها بياموزند تا در آينده ظرفيت مطرح شدن را داشته باشند و به خطا نروند.

سرمربي پيشين تيم ملي فوتبال درباره نتايج اين تيم در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني هم گفت: كارلوس كي‌روش، از روزي كه به ايران آمده، راهي را آغاز كرده است كه بازي به بازي تاثير آن را در تيم ملي مي‌بينيم. مهم‌ترين تغييري كه در بازي ايران شاهد هستيم، نظم زياد ملي‌پوشان است. البته هنوز كمبودهاي فني وجود دارد كه در كوتاه‌مدت درست نمي‌شوند اما اگر تيم ملي اين نظم را در دور بعد هم حفظ كند مي‌تواند ضعف‌هاي فني‌اش را هم كشف و برطرف كند.

پورحيدري افزود: كار تيم ملي در مرحله بعد سخت‌تر خواهد بود و بايد با حفظ نظم بازي و انجام تمرين‌هاي خوب و بازي‌هاي تداركاتي با تيم‌هاي بزرگ، مشكلات فني هم برطرف شوند تا بتوانيم به جام جهاني راه پيدا كنيم.

وي همچنين از اين كه پرويز مظلومي ملي‌پوشان خود را براي آماده‌سازي براي ديدار با صباي قم در اختيار نداشته، بسيار ناراحت بود. پورحيدري در اين رابطه به ايسنا گفت: من واقعا نمي‌دانم كه با شرايط موجود، سرمربي چگونه مي‌خواهد تيمش را به مصاف صبا بفرستد! طبيعي است كه ملي‌پوشان ما خسته باشند و براي بازي كردن با مشكل روبه‌رو شوند. من فكر مي‌كنم بهتر است كه در نشستي اين مشكلات بررسي شود و به باشگاه‌هايي مثل استقلال و پرسپوليس توجه بيشتري شود. كي‌روش هم مي‌تواند در اين زمينه كمك كند.

وي ادامه داد: پنجشنبه، رحمتي و جباري تمرين نكردند و ميداوودي هم به دليل سرماخوردگي تمرين نكرده، رفت. تيم ما در اين چند روز نتوانسته است كار تاكتيكي انجام دهد ضمن اين كه اين هفته با يكي از تيم‌هاي خوب ليگ بازي داريم. من مي‌دانم كه عزيز محمدي به دنبال نظم دادن به ليگ است اما اگر اين برنامه‌ريزي كمي منظم‌تر باشد، بهتر است. مثلا بازي استقلال و صبا مي‌توانست يك روز عقب بيفتد و هيچ اتفاقي هم رخ نمي داد.
نظرات بینندگان