arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۰ - ۳۰ آذر ۱۳۹۷
فرمانده نیروی زمینی سپاه:

شنبه؛ برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبراعظم (ص)۱۲/ رونمایی از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعی

نشست خبری رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ نیروی زمینی سپاه، امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران در قشم برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شنبه؛ برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبراعظم (ص)۱۲/ رونمایی از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعیسردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در این نشست از برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ نیروی زمینی سپاه از صبح فردا با شعار "نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت ملی و ظرفیت سازی های نوین دفاعی"، در منطقه عمومی خلیج فارس خبر داد و گفت: این رزمایش از سلسله رزمایش های ابلاغی و سالیانه نیروی زمینی سپاه است که با حضور یگان‌های برگزیده نیرو اعم از واکنش سریع، نیروی مخصوص و تکاوری، پهپادهای رزمی و شناسایی، بالگردهای هجومی، ترابری و بارریز، جنگال، مکانیزه، واحدهای مهندسی و تخریب، سیستم‌های کنترل و فرماندهی و ناو تیپ ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ نیروی زمینی سپاه در سطح راهبردی، دفاعی بوده و متناسب با تهدیدات احتمالی دشمنان صورت می گیرد، اظهار داشت: این رزمایش در سطح عملیاتی تهاجمی است، به این معنا که اگر دشمن بخواهد به تهدید و اعمال آن روی بیاورد، ما سراسر تهاجمی و آفندی خواهیم شد و هدف ها را در عمق جبهه دشمن تعقیب می کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اجرای عملیات آبی - خاکی، سرپل گیری در ساحل، هجوم به ساحل و دفاع از آن را از اجزای اصلی رزمایش پیامبر اعظم (ص) برشمرد و تصریح کرد: این قابلیت ها در یک سیستم رزمی به هم پیوسته و شبیه به صحنه های واقعی در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پاکپور افزود: به فضل الهی و با مجاهدت و تلاشهای بدون وقفه رزمندگان نیروی زمینی سپاه قابلیت و توان عملیات های آبی- خاکی در این نیرو رشد و ارتقا یافته است و در این رزمایش طیفی از تاکتیک ها متناسب با شرایط و صحنه نبرد، تمرین و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی برای هیچ کشوری تهدید نیست، خاطرنشان کرد: در صورتی که دشمنان ما نیت سوء داشته باشند، در مقابل آنها با تمام توان و ظرفیت خواهیم ایستاد؛ هدف ما این است که معادلات بازدارندگی و دفاعی خود را در ذهن دشمن دقیق و واقعی کنیم.

فرمانده نزاجا با تاکید بر اینکه دشمن باید در محاسبات خود این موضوع را در نظر بگیرد که دفاع ما ترکیبی از پدافند و آفند بوده و البته غلبه آفندی و تهاجمی آن بیشتر است، ابراز داشت: تجربیات نیروی زمینی سپاه در نبرد علیه تروریسم، امنیت مرزها و تجربیات حاصل از جنگ های اخیر، موجب شکل گیری دکترین‌های تاکتیکی جدیدی شده است که گوشه ای از آن را در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲  به قضاوت و ارزیابی خواهیم گذاشت و در صورت اقتضا، این دکترین‌ها را نیز توسعه می دهیم.

پاکپور اضافه کرد: فرزندان انقلابی ملت در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هماهنگی و هم افزایی با سایر نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی، همچنان آماده جانفشانی و فداکاری در صیانت از آرمان ها و ارزش های انقلاب و نظام اسلامی و دفاع از تمامیت ارضی، امنیت ملی و استقلال کشور هستند و همانند سدی محکم در مقابل هر توطئه ای خواهند ایستاد.

نظرات بینندگان