کد خبر: ۴۴۷۸۷
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۳ - ۲۷ آبان ۱۳۹۰

نتایج روز اول هفته سیزدهم لیگ برتر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در نخستین روز از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های فوتبال داماش گیلان، نفت آبادان، شاهین بوشهر، ملوان بندرانزلی و فولاد خوزستان برابر حریفان خود به برتری رسیدند و دو بازی نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.

به گزارش انتخاب، در پایان نخستین روز از هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر، ملوان بندر انزلی با دو گل تیم فجرسپاسی را شکست داد. شاهین با یک گل از سد مس کرمان گذشت. داماش گیلان با چهار گل برابر مس سرچشمه به پیروزی رسید. نفت آبادان نیز با نتیجه 3 بر یک ذوب آهن را کنار زد و فولاد خوزستان با نتیجه 2 بر یک از سد تراکتورسازی گذشت.

دو دیدار راه آهن - سایپا و شهرداری تبریز - نفت تهران نیز با نتیجه مشابه دو بر دو مساوی به پایان رسید.


** داماش گیلان 4 - مس سرچشمه صفر

تیم فوتبال داماش گیلان با نتیجه 4 بر صفر از سد مس سرچشمه قعرنشین گذشت تا روند نتایج ضعیف مس سرچشمه ادامه پیدا کند. چهار گل داماش را در این بازی جهانگیر عسگری در دقیقه 2، محمد غلامی در دقیقه 57 و میلاد زنیدپور و عباس آقایی به ثمر رساندند و داور تک گل علی سامره را که در دقیقه 62 وارد دروازه داماش شده بود، نپذیرفت.

داماش با این پیروزی 18 امتیازی شد و موقتا به رده هشتم جدول و بالاتر از پرسپولیس صعود کرد و مس سرچشمه همچنان با 7 امتیاز در قعر جدول باقی ماند.


** نفت آبادان 3 - ذوب آهن یک

در دیگر دیدار برگزار شده در هفته سیزدهم، ذوب آهن با نتیجه 3 بر یک از مهمان آبادانی خود شکست خورد تا از صعود به رده‌های بالاتر جدول بازبماند.

نفت آبادان نیز با این پیروزی 17 امتیازی شد و موقتا به رتبه دهم جدول صعود کرد. گل‌های این بازی را فونیکه سی در دقایق 9 و 87 برای نفت آبادان و حسین ماهینی در دقیقه 43 برای ذوب آهن به ثمر رساندند ضمن اینکه دومین گل نفت آبادان در دقیقه 19 و توسط مدافعین ذوب آهن به ثمر رسید.

 

** شاهین بوشهر یک - مس کرمان صفر

تیم فوتبال شاهین بوشهر نیز موفق شد با نتیجه یک بر صفر برابر مس کرمان به برتری برسد تا با 18 امتیاز به رتبه هفتم جدول صعود کند.

تک گل این بازی را با منصور تنهایی در دقیقه 45 برای شاهین به ثمر رساند. مس کرمان با این پیروزی 12 امتیازی باقی ماند تا دو پله در جدول رده‌بندی سقوط کند و در جایگاه شانزدهم قرار بگیرد.


** ملوان 2 - فجرسپاسی صفر

دیدار تیم‌های ملوان و فجر سپاسی در چارچوب هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال با برتری 2 بر صفر شاگردان فرهاد پورغلامی به پایان رسید تا انزلی‌چی‌ها خود را از جمع قعرنشینان جدول رهایی بخشند.

دو گل ملوان را در این دیدار علی رمضانی در دقیقه 77 و مهدی دغاغله در دقیقه 81 وارد دروازه فجر سپاسی کردند.

ملوان با این پیروزی 13 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد به رتبه سیزدهم جدول صعود کرد و باید منتظر بماند تا نتیجه دیدار تیم‌های فولاد و تراکتورسازی مشخص شود.

فجر سپاسی نیز که پیش از این بازی با 10 امتیاز در رتبه 17 جدول جا خوش کرده بود، با این شکست اوضاع به شدت بدتری را تجربه می‌کند


** شهرداری تبریز 2 - نفت تهران 2

تیم‌های فوتبال شهرداری تبریز و نفت تهران در حالی امتیازهای بازی خود را با یکدیگر تقسیم کردند که نماینده تبریز تا دقیقه 93 بازی با حساب 2 بر یک از حریف تهرانی خود پیش بود.

دو گل تیم فوتبال شهرداری تبریز را در این بازی جعفر بذری در دقایق 47 و 86 به ثمر رساند و گل‌های نفت را نیز یعقوب کریمی در دقیقه 10 و حسین امامیان در دقیقه 93 بازی وارد دروازه حریف تبریزی کرد.

شهرداری با این تساوی 16 امتیازی شد و موقتا به رتبه هشتم جدول و بالاتر از تیم‌های شاهین و داماش صعود کرد و نفت تهران نیز با این یک امتیاز 26 امتیازی شد ولی به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال همچنان در رتبه دوم جدول باقی ماند.

هر دو تیم باید منتظر نتایج سایر بازی‌های لیگ برتر در هفته سیزدهم باشند تا در نهایت جایگاه خود را در جدول رده‌بندی بدانند.


**راه آهن 2 - سایپا 2

لیگ برتر فوتبال با تساوی 2 بر 2 تیم‌های راه‌اهن و سایپا وارد هفته سیزدهم شد. این نتیجه در حالی رقم خورد که شاگردان علی دایی تا دقیقه 90 بازی با حساب 2 بر یک از حریف خود پیش بودند.

هر دو گل راه‌آهن را در این بازی حسین کاظمی در دقایق 22 و 39 و دو گل سایپا را سجاد شهباززاده در دقیقه 81 و میلاد غریبی در دقیقه 90 به ثمر رساندند.

راه‌آهن با این تساوی 12 امتیازی شد و همچنان در رتبه پانزدهم باقی ماند اما خطر سقوط به رتبه‌های پایین‌تر ررا به شدت احساس می‌کند. سایپا هم با کسب یک امتیاز از این بازی 14 امتیازی شد ولی نتوانست در جدول صعود کند و همچنان در رتبه دوازدهم باقی ماند اما این تیم هم مانند راه‌آهن ممکن است به رتبه‌های پایین تر سقوط کند.


** فولاد خوزستان 2 - تراکتورسازی تبریز یک

تیم فولاد که در اهواز به مصاف شاگردان قلعه‌نویی رفته بود، در پایان با نتیجه 2 بر یک از سد حریف تبریزی خود گذشت.

حکیم نصاری در دقایق 39 و 68 هر دو گل مردان مجید جلالی را به ثمر رساند و احسان حاج صفی در دقیقه 48 برای تراکتورسازی گلزنی کرد.

نظرات بینندگان