arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۸۷۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۱ - ۰۱ دی ۱۳۹۷

وزارت کشور: حقوق شهرداران ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیر کل دفتر شورا‌های وزارت کشور گفت: آئین‌نامه افزایش حقوق و مزایای شهرداران در هیئت دولت تصویب شده و بر همین اساس افزایش ۱۰۰ درصدی در حقوق شهرداران اتفاق می‌افتد. افشار اظهار کرد: با توجه به پائین بودن حقوق شهرداران که گاه کمتر از ۳ میلیون تومان بوده تلاش کردیم تا در هیئت دولت آئین‌نامه اصلاح حقوق و مزایای شهرداران را مصوب کنیم تا شهردارانی که ۲۴ ساعته تلاش می‌کنند حداقل با توجه به تلاش و زحماتشان حقوق دریافت کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر کل دفتر شورا‌های وزارت کشور گفت: آئین‌نامه افزایش حقوق و مزایای شهرداران در هیئت دولت تصویب شده و بر همین اساس افزایش ۱۰۰ درصدی در حقوق شهرداران اتفاق می‌افتد.

افشار در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به پائین بودن حقوق شهرداران که گاه کمتر از ۳ میلیون تومان بوده تلاش کردیم تا در هیئت دولت آئین‌نامه اصلاح حقوق و مزایای شهرداران را مصوب کنیم تا شهردارانی که ۲۴ ساعته تلاش می‌کنند حداقل با توجه به تلاش و زحماتشان حقوق دریافت کنند.

وی در مورد چند لایحه ارائه شده از سوی دولت به مجلس در حمایت از شورا‌ها و شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: اولین لایحه انتخاب شهرداران و اصلاح بخشی از قوانین و مقررات در این زمینه بوده که امیدواریم در مجلس و در کنار لایحه نظام جامع انتخابات مورد توجه قرار گرفته و جایگاه شورا‌ها و شهرداری‌ها اعتلا یابد.

مدیر کل دفتر شورا‌های وزارت کشور گفت: دومین لایحه مربوط به مدیریت واحد شهری است که بعد از سال‌ها کش و قوس در هفته‌های آینده در مجلس مطرح خواهد شد و برای تصویب این لایحه در دولت ما سخت‌تر از مجلس بود که مخالفان جدی از سوی برخی وزارتخانه‌ها به ویژه در حوزه خدمات شهری را به همراه داشت.

افشار افزود: بعید می‌دانم که این لایحه در مجلس با مشکل چندان جدی روبرو شود که قطعا تصویب آن به وضعیت آشفته خدمات‌رسانی در شهر پایان خواهد داد.

وی سومین لایحه را درآمد پایدار شهرداری‌ها اعلام و بیان کرد: در این لایحه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم تا شهرداری‌ها به جای تمرکز درآمدی روی پروانه و عوارض و یا جرایم ساختمانی به مانند قبوض آب و برق از مردم به شکل مستقیم هزینه شهرنشینی دریافت کنند تا در کنار برخی از منابع دیگر درآمدی بتوانند روی پای خود بایستند.

مدیر کل دفتر شورا‌های وزارت کشور تصریح کرد: البته در کنار این لوایح برخی آئین‌نامه‌ها را نیز نظیر افزایش حقوق و مزایای شهرداران و اصلاح وصول عوارض و موضوع هیئت حل اختلاف و رفع برخی از اتهام‌زنی از اعضای شورای شهر به تصویب رساندیم تا به شکل دقیق موانع پیش‌رو را برداریم.

افشار در مورد هیئت تطبیق گفت: هیئت تطبیق محصول سال ۹۵ و در راستای روان‌سازی کارهاست که مسئولیت تشکیل این هیئت با فرمانداران در کنار یک قاضی دادگستری و نماینده شوراست که از فرمانداران انتظار داریم خودشان این جلسات را مدیریت کنند.

وی در تشریح فعالیت شورا‌های پنجم در یک سال گذشته اظهار کرد: براساس بررسی‌هایی که انجام دادیم در کل کشور ۱۲۷۰ شورای شهر وجود دارد که این شورا‌ها ۵۳ هزار جلسه برگزار کردند که ۱۵۰ هزار مصوبه برای آن‌ها به تصویب رسیده به طوری که هر شورا در سال ۱۵۰ جلسه با ۱۳۰ مصوبه داشته است.

مدیر کل دفتر شورا‌های وزارت کشور بیان کرد: ۷۵ درصد مصوبات مورد اعتراض هیئت تطبیق قرار نگرفته و ما انتظار داریم شورا‌ها دست از کار اجرایی برداشته و اقدامات نظارتی خود را انجام دهند تا برخی از تخلفات شهرداری به اسم شورا‌ها به ثبت نرسد.

افشار در پایان از شورا‌ها خواست؛ تا به تهاتر املاک در قبال بدهی پیمانکاران، تصویب آئین‌نامه‌های جدید و ... رأی نداده و به هیچ وجه جرایم و عوارض ماده ۱۰۰ را مورد بخشودگی و یا تخفیف قرار ندهند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
0
4
چرا به فکر افزایش کارگرانی که عرق جبین میریزند و با این حقوق پیش زن و فرزندشان شرمنده می شوند فکری نمیکنید ایا این انسانهای شریف از لحاظ شما ارزش ندارند که حق و حقوقشان رو افزایش دهید و پیش خانوادشون شرمنده نشوند البته حرفتون تا عملتان از زمین تا اسمان فاصله دارد کارگران دزد نیستند درکشون کنید توروخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
0
3
اگر شهرداران محترم بدون حقوق هم کار کنند، اضافه کارشان آنقدر تپل هست که با نون و پنیری سرشان را در خانواده فقیر و تهیدست شان بالا نگه دارند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
0
2
چرا وزارت کشور حقایق را از مردم مخفی میکند ،
چرا مبالغی که به عنوان مزایا میگیرند را مخفی میکند ،
چرا مبالغی که به عنوان حق فلان و فلان را مخفی میکند "
چرا مبالغی که به عنوان اضافه کاری میگیرند را مخفی میکند چرا حقوق های حد اکثری آنها را مخفی میکند ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
0
0
مگرشهرداران تخم دوزرده می گذارند؟ آنقدر درآمدمستقیم وغیرمستقیم دارندکه باید سرقفلی بدهندتاشهردارشوند چراحق شهروندان به جیب شهرداران بی خیال الدوله برود؟100درصدحقوشان زیادشود نصف بودجه کشور پریده است .
نظرات بینندگان